Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Berezovskis: dar viena paslaptinga rusų pabėgėlio mirtis

25/03/2013

Taip pat skaitykite

Papua Naujojoje Gvinėjoje nužudytas "Juodojo Jėzaus" kanibalizmo kulto lyderis Suklastoti Hitlerio dienoraščiai bus prieinami visuomenei Rusija surengs neplanuotas karines pratybas Juodojoje jūroje Varšuvoje prasidėjo 13-asis Nobelio taikos premijos laureatų susitikimas

Londonas, kovo 25 d. (AFP-BNS). Britų policija kol kas nerado jokių įrodymų, kad rusų oligarcho Boriso Berezovskio mirtis būtų buvęs nusikaltimas.

Tačiau dėl virtinės Didžiojoje Britanijoje apsigyvenusių Kremliaus kritikų mirčių įtartinomis aplinkybėmis neabejotinai bus daug spėlionių ir dėl 67 metų B.Berezovskio.

Magnatą šeštadienį jo namuose Askote netoli Londono, gulintį ant grindų vonioje, surado vienas jo darbuotojas.

Tai dar vena paslaptinga mirtis, ištinkanti rusų išeivius Britanijoje. Garsiausias toks atvejis buvo kankinama buvusio Federalinės saugumo tarnybos (FST) šnipo Aleksandro Litvinenkos mirtis 2006 metais, nuo apnuodijimo radioaktyviu poloniu. Jis buvo apnuodytas viename Londono restorane.

Britų policija pagrindiniu įtariamuoju A.Litvinenkos byloje laiko rusų parlamentarą ir buvusį šnipą Andrejų Lugovojų, bet Maskva atsisakė išduoti jį Didžiajai Britanijai.

A.Lugovojus yra sakęs, kad daugiau nebendradarbiaus su britų tyrimu dėl A.Litvinenkos, kuris buvo artimas B.Berezovskio draugas, mirties.

2008 metais B.Berezovskio verslo partneris, gruzinas Badris Patarkacišvilis buvo rastas negyvas savo namuose Pietų Londone. Jam buvo 52 metai.

Jo mirtis buvo paaiškinta širdies smūgiu, bet įtartina tai, kad jis buvo susipykęs su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir darė prieštaringai vertinamą politinę karjerą savo tėvynėje.

Pernai lapkritį priešais savo namus Londone buvo rastas negyvas 44 metų rusų verslininkas Aleksandras Perepeličnas.

Manyta, kad jis mirė dėl natūralių priežasčių, galbūt - širdies smūgio, bet tada policija gavo laišką, kuriame buvo raginama atlikti nuodugnų tyrimą.

"Parašėme laišką Sario vyriausiajam konstebliui, kuriame sakėme, kad (A.Perepeličnas) bendradarbiavo didelėje tarptautinio nusikaltimo byloje", - sakė Londone įsikūrusio apribotos rizikos fondo "Hermitage Capital", kuris turėjo reikšmingų interesų Rusijoje, vadovas Billas Browderis (Bilas Brauderis).

"Hermitage Capital" paskelbė apie įtariamą Rusijos valstybės pareigūnų didelio masto sukčiavimą.

Pagrindinis viešintojas, teisininkas Sergejus Magnickis Rusijoje mirė 2009 metais, būdamas 37-erių, po 11 mėnesių kardomojo kalinimo prastomis sąlygomis.

Kaip teigė B.Browderis, A.Perepeličnas pateikė tai bylai "tvirtų įrodymų dokumentais, kurie sudarė sąlygas įšaldyti sąskaitas ir šveicarų policijai bei šveicarų prokurorui pradėti didelio masto tarptautinį tyrimą dėl pinigų plovimo".

 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

                                                                                                                                                                       BNS