MuzikantaiEuroplius - tai aktualios naujienos verslui ir kiekvienam lietuviui

PradžiaEkonomika

Biokuro rinkos vizija - miškų urėdijų ir biržos partnerystė

27/05/2013

Taip pat skaitykite

Europos biržų indeksai kopia aukštyn Per artimiausius 5 metus mašiną ketina pirkti tik trečdalis vairuotojų Pasaulio ekonomikos nuosmukio per kitus 3-5 metus tikimybė viršija 60 proc. - PIMCO Britanijos ekonomika kitąmet atsigaus


Vilnius, gegužės 27 d. (BNS). Į biokuro pramonės plėtrą dedama daug vilčių ir pažadų, tačiau iš tiesų atsinaujinančių energijos išteklių rinka Lietuvoje laikosi ant palyginti netvirto pagrindo, pirmadienį rašo savaitraštis "Veidas".

Biržos "Baltpool" generalinė direktorė Laura Žalaitė sako, kad yra barjerų, neleidžiančių smulkiesiems tiekėjams įeiti į rinką ir lygiavertiškai konkuruoti su didžiaisiais, nes, anot jos, 75 proc. biokuro poreikio šilumos ir elektros gamybos įmonėse patenkina penki stambūs žaidėjai, iš kurių vienas valdo pusę rinkos.

"Ieškome stambaus partnerio, tokio kaip miškų urėdijos. Neskatiname jų atimti duoną iš vietos verslininkų, tačiau siūlome į biržą įsijungti susidarius ekstremaliai situacijai rinkoje - įvykus staigiems kainų šuoliams ar stingant kuro. Taip miškų urėdijos galėtų atlikti rinkos stabilizatoriaus funkciją ir kartu didinti pasitikėjimą ja", - biržos ir miškų urėdijų partnerystės perspektyvas įžvelgia L.Žalaitė.

Pasak jos, svarbu skatinti tolygesnį rinkos dalių pasiskirstymą tarp tiekėjų, kad, didėjant biokuro paklausai, dalyvauti biokuro rinkoje galėtų daugiau verslininkų. Tačiau biokurą naudojančios šilumos įmonės nuogąstauja, kad jei tiekimą vykdys smulkieji tiekėjai, gali kilti nesklandumų dėl kuro pristatymo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS