Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPasaulis

Brazilijos naftos įmonė OGX rengiasi bankrotui - "The Wall Street Journal"

28/10/2013

Taip pat skaitykite

Rusijos prokurorai nebesiūlo siųsti už grotų kumščius į darbą paleidusio magnato Lebedevo Indonezijoje vykstant "Mis Pasaulis" finalui sugriežtintos saugumo priemonės Izraelio aviacija per reidą Libane smogė Damaskui artimai palestiniečių grupuotei Išrinktojo Irano prezidento Rowhani pareiškimai dėl Izraelio atskleidžia jo "tikrąjį veidą", sako Netanyahu

Niujorkas, spalio 28 d. ("Interfax"-BNS). Brazilijos naftos įmonė OGX, kuriai taip ir nepavyko rasti žadėtų angliavandenilių telkinių, artimiausiomis dienomis gali pateikti prašymą dėl savanoriško bankroto, rašo informuotus šaltinius cituojantis JAV verslo dienraštis "The Wall Street Journal".

Pasak leidinio, OGX bankrotas gali būti didžiausias Lotynų Amerikos šalių verslo istorijoje. Įmonės steigėjas, verslininkas Eikė Batista vos pusantrų metų buvo laikomas turtingiausiu šalies gyventoju. Jo turtas, žurnalo "Forbes" duomenimis, viršijo 30 mlrd. JAV dolerių.

OGX bandė su maždaug 3,6 mlrd. JAV dolerių vertės obligacijų turėtojais tartis dėl skolų restruktūrizavimo, tačiau derybos buvo nesėkmingos.

E. Batista nuo 2006 metų įsteigė šešias žaliavų įmones. Didžiausia iš jų, "OGX Petroleo e Gas Participacoes", 2008 metais išplatino akcijų už daugiau kaip 4 mlrd. JAV dolerių. Įmonė tvirtino turinti licencijas žvalgyti telkinius, kurių atsargos siekia 10,8 mlrd. barelių naftos. Tačiau šiemet įmonei teko pripažinti, kad išgauti naftą daugelyje šių telkinių neįmanoma. Kreditoriai atsisako suteikti įmonei papildomų lėšų.

Kol kas neaišku, ar įmonė bus reorganizuota, ar likviduota.