Muzikantai

PradžiaDidžioji Britanija

Britanija teigia radusi zarino pėdsakų Sirijoje paimtuose mėginiuose

05/06/2013

Taip pat skaitykite

Britanijos gėjų santuokų įstatymo projektas įveikė svarbų etapą parlamente Kate Middleton ir princas Williamas susilaukė karališkojo kūdikio Lietuvos ES pirmininkavimo pradžios šventė Londone Lordų rūmuose buvo pristatyta Lietuvos pirmininkavimo ES Jungtinėje Karalystėje programa

Londonas, birželio 5 d. (AFP-BNS). Didžioji Britanija trečiadienį paskelbė, kad fiziologiniuose mėginiuose, paimtuose Sirijoje, rasta mirtinų nervus paralyžiuojančių zarino dujų pėdsakų ir kad gaunama vis daugiau informacijos, jog Damasko režimas naudojo cheminius ginklus.

"Ieškant zarino medžiagoje iš Sirijos, rezultatai buvo teigiami, - sakė vienas vyriausybės atstovas. - Daugėja ribotos, tačiau įtikinamos informacijos, rodančios, kad režimas naudojo - ir tebenaudoja - cheminius ginklus, įskaitant zariną."

"Erdvės abejonėms toliau mažėja. Tai kelia didžiulį nerimą. Cheminių ginklų naudojimas yra karo nusikaltimas. (Sirijos prezidentas Basharas al) Assadas (Bašaras Asadas) privalo nedelsiant suteikti neribotą prieigą JT (Jungtinių Tautų) tyrėjų grupei", - pridūrė jis.

Atstovas nurodė, kad Britanija laikosi nuomonės, jog "labai tikėtina" kad cheminius ginklus Sirijoje naudojo B.al Assado režimas.

"Gavome fiziologinių mėginių iš Sirijos, kurie buvo ištirti DSTL (Gynybos mokslo ir technologijos laboratorijoje)", įsikūrusioje vyriausybiniame Porton Dauno karinių tyrimų centre pietų Anglijoje, sakė pareigūnas.

"Negalime leistis į tolesnes detales apie tuos mėginius - tik sakome, kad jie yra fiziologiniai", - pridūrė jis.

Europos Sąjunga praeitą savaitę sutiko atšaukti savo paskelbtą ginklų tiekimo embargą Sirijos sukilėliams po įtemptų derybų, kurios atskleidė aštrius nesutarimus tarp Britanijos ir Prancūzijos, tvirtai palaikiusių šį žingsnį, bei atsargesnės pozicijos besilaikančių Bendrijos šalių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS