Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPinigai

BTA pernai draudėjams kompensavo 83 mln. litų nuostolių

17/03/2013

Taip pat skaitykite

Maskvos valiutų birža Recesija euro zonoje stiprėja ir greičiausiai užsitęs, Rusijos ūkio plėtra lėtėja - Lietuvos bankas Mažėja verslo skola AB „Linas Agro Group“ pajamos viršijo 2 mlrd. litų, bendrasis pelnas išaugo iki 157 mln. litų

„BTA Insurance Company“ filialas Lietuvoje pernai išmokėjo 83 mln. litų draudimo išmokų. Tai beveik tokia pati suma kaip ir užpernai: tuomet buvo atlyginta nukentėjusiems už 83,7 mln. litų.

„Nors 2012 m. BTA išmokų fiziniams ir juridiniams asmenims, palyginti su 2011 m., daugėjo trečdaliu, pernai išmokėjome mažesnę išmokų sumą nei užpernai. Taip atsitiko todėl, kad 2012 m. sugebėjome išvengti ypač didelių žalų, o 2011 m. tokių būta. Minėtinas Kariotiškių avarijos atvejis – jam kompensuoti reikėjo 4,79 mln. litų. Prognozuojame, kad 2013 m. įvykių skaičius ir bendras žalų dydis augs 10 proc., bet, be abejo, negalime numatyti, ar šiais metais patirsime didelių žalų“, – sako „BTA Insurance Company“ filialo Lietuvoje Žalų reguliavimo departamento direktorė Karolina Karpova.

Kaip teigia specialistė, ne gyvybės draudimo bendrovė vienodą išmokų mokėjimo tvarką taiko ir fiziniams, ir juridiniams asmenims. Išmokos išmokamos ir pervedant pinigus į pareiškėjo sąskaitą, ir apmokant dėl draudžiamojo įvykio įgyjamas paslaugas, tokias kaip remontas ar gydymas, tiesiogiai paslaugas suteikusioms įstaigoms.

Pernai BTA išmokėjo daugiau išmokų nei užpernai, tačiau vidutinė išmokos suma buvo mažesnė nei 2011 m. BTA pernai atlygino žalą 27 tūkst. fizinių ir juridinių asmenų. Tai trečdaliu daugiau nei 2011 m. – tuomet bendrovė išmokėjo išmokas daugiau kaip 18 tūkst. fizinių ir juridinių asmenų. Praėjusiais metais vidutinė išmoka buvo 3 tūkst. litų, o tai trečdaliu mažiau nei pernai. Šių skaičių pokyčiams didžiausią įtaką turėjo sveikatos draudimas.

Per vieną kalendorinę dieną pernai BTA vidutiniškai išmokėjo 73 draudimo išmokas, vidutinė vienos dienos draudimo išmokų bendra suma buvo – 227 tūkst. litų. Per vieną 2012 m. darbo dieną bendrovė vidutiniškai atlygino žalą 106 nukentėjusiems asmenims, o vidutinės darbo dienos bendra išmokų suma siekė 329 tūkst. litų.

Ne gyvybės draudimo bendrovės „BTA Insurance Company“ filialas Lietuvoje 2012 metais uždirbo daugiau kaip 10 mln. litų neaudituoto grynojo pelno (3,3 karto daugiau nei 2011-aisiais, kai buvo gauta 3,1 mln. litų pelno), o draudėjams atlygino nuostolių už 83 mln. litų. Draudimo bendrovės apyvarta pernai siekė 159,7 mln. litų ir tai yra 27,5 mln. daugiau nei per 2011 m.

bns.lt