Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Budapeštas ruošiasi rekordiniam potvyniui

07/06/2013

Taip pat skaitykite

Gyventojai kaip rimčiausius pretendentus į Lietuvos Respublikos prezidento postą įvardija du politikus, rodo apklausa Naujasis britų princas pagal Zodiaką yra vėžiukas Pakistane susižeidusiam rinkimų kandidatui Imranui Khanui patarta savaitę pailsėti Mirties bausmės grąžinimas prieštarautų Konstitucijai

Budapeštas, birželio 7 d. (AFP-BNS). Tūkstančiai žmonių karštligiškai plušėjo visą naktį, stiprindami pylimus Dunojaus upės krantuose, Budapeštui ruošiantis, kaip prognozuoja Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas, rekordiniam potvyniui.

Didžiausia Europoje per ilgiau nei dešimtmetį upių potvynių banga jau nuniokojo kai kurias teritorijas Austrijoje, Vokietijoje, Čekijoje ir Vengrijoje. Penktadienį paryčiais Vengrijos vakaruose buvo užfiksuotas rekordinis vandens lygis Dunojuje.

"Dabar jau aišku, kad mums gresia didžiausias visų laikų potvynis, - pareiškė V.Orbanas, kuris praeitą naktį praleido kareivinėse užlietame vakariniame Dėro mieste.

Numatoma, kad Budapešte upės vanduo labiausiai pakils pirmadienį: sinoptikų duomenimis, jo lygis gali siekti net 8,85 metro - daugiau nei dvigubai aukštesnis už įprastą šiuo metų laiku ir apie 25 centimetrais aukštesnis negu per ankstesnį rekordinį potvynį 2006 metais.

Apie 10 tūkst. žmonių, tarp jų karių, dirbo visą naktį ir penktadienio rytą, stiprindami pylimus maždaug 700 kilometrų ilgio Dunojaus pakrančių ruože, nurodė vietos žiniasklaida.

Pasak V.Orbano, pastarosiomis dienomis Austrijoje ir Vokietijoje nelijo, o Vengrijoje ateinantį savaitgalį taip pat prognozuojami sausi ir karšti orai, todėl yra vilties, kad didžiausias stichijos siautėjimas tuojau baigsis.

Vidurio Europoje per pastarąją potvynių bangą žuvo mažiausiai 12 žmonių, o kai kuriose teritorijose teko masiškai evakuoti gyventojus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS