Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Du pagrindiniai veikėjai Britanijos žiniasklaidos šnipinėjimo byloje buvo meilužiai

02/11/2013

Taip pat skaitykite

Rumunijoje riaušių policija išvaikė skalūnų dujų gavybos priešininkus Tyrimas: Lietuvoje senoliams geriau nei Lenkijoje ir Graikijoje, blogiau nei Latvijoje ir Estijoje „Bitė Group“ vadovas išrinktas vienu geriausių vadovų Latvijoje Norvegijos premjero vairuojamame taksi automobilyje kai kuriems keleiviams buvo sumokėta

Londonas, lapkričio 1 d. (AFP-BNS). Londono teismas buvo informuotas, kad laikraščio "News of the World" buvę redaktoriai Rebekah Brooks (Rebeka Bruks) ir Andy Coulsonas (Endis Kulsonas) palaikė intymius ryšius tuo metu, kai jie, kaip įtariama, buvo įsitraukę į telefoninį šnipinėjimą šiame tarptautinės žiniasklaidos magnatui Rupertui Murdochui (Rupertui Merdokui) priklausiusiame bulvariniame leidinyje.

Prokuroras Andrew Edisas (Endrius Edisas) ketvirtadienį sakė, jog romanas, trukęs 1998-2004 metais, įrodo, jog "jie pasitikėjo vienas kitu" ir patvirtina prielaidą, kad buvę redaktoriai buvo susimokę šnipinėti telefonus, kad gautų informacijos sensacingiems straipsniams laikraštyje, garsėjusiame garsenybių gyvenimo paslapčių viešinimu, kol R.Murdochas prieš dvejus metus uždarė susikompromitavusį leidinį.

R.Brooks buvo "News of the World" vyriausioji redaktorė 2000-2003 metais, o vėliau šias pareigas perėmė jos pavaduotojas A.Coulsonas.

R.Brooks, kuri buvo svarbi R.Murdocho patikėtinė, buvo paskirta vadovauti jo laikraščių leidybai Didžiojoje Britanijoje, o A.Coulsonas vėliau tapo premjero Davido Camerono (Deivido Kamerono) atstovu ryšiams su žiniasklaida.

Tiek R.Brooks, tiek A.Coulsonas neigia kaltinimus dėl šnipinėjimo ir su juo susijusių veiksmų didelį atgarsį sukėlusioje byloje, kurią nagrinėja Centrinis baudžiamasis teismas Londone. Šioje byloje teisiami ir šeši kiti kaltinamieji, tarp jų - dabartinis R.Brooks vyras.

Teismas buvo informuotas, kad R.Brooks romanas su A.Coulsonu iškilo į viešumą dėl 2004-ųjų vasarį datuoto meilės laiško, kuris buvo rastas kaltinamosios kompiuteryje. Manoma, kad R.Brooks ji parašė reaguodama į A.Coulsono pastangas nutraukti jųdviejų ryšius.

Tuo metu jie abu buvo neištikimi savo sutuoktiniams: R.Brooks už savo pirmojo vyro aktoriaus Rosso Kempo (Roso Kempo) buvo ištekėjusi 2002 metais, o A.Coulsonas vedė 2000 metais ir turi du vaikus.

E.Edisas sakė "morališkai neteisiantis" kaltinamųjų, kurie teismo salėje sėdėjo vienas šalia kito: R.Brooks - nulenkusi galvą, o A.Coulsonas - žvelgdamas į prokurorą.

Tačiau teisininkas pareiškė prisiekusiesiems: "Ponia Brooks ir ponas Coulsonas kaltinami sąmokslu, o kai žmonės kaltinami sąmokslu, pirmasis klausimas, į kurį turi atsakyti prisiekusieji - ar jie gerai pažinojo vienas kitą? Kiek jie vienas kitu pasitikėjo?"

"Faktas, kad jie palaikė šiuos ryšius, kurie buvo laikomi paslaptyje, reiškia, kad jie vienas kitu pakankamai pasitikėjo - bent jau dėl tos paslapties, ir būtent dėl to jums apie tai pasakojame", - pridūrė E.Edisas.

Savo laiške R.Brooks rašė: "Faktas, kad esi pats geriausias mano draugas - aš tau viską pasakoju, viską patikiu, prašau tavo patarimo, myliu tave, rūpinuosi tavimi, nerimauju dėl tavęs; mes juokiamės ir verkiame kartu."

"Iš tikrųjų nesu tikra, ar be mūsų ryšio įstengčiau susitvarkyti savo gyvenime", - pridūrė ji.

Šis romanas penktadienį atsidūrė Britanijos žiniasklaidos centre. Tie santykiai atsigręžė prieš porą, anksčiau dirbusią laikraštyje, kuris garsėjo garsenybių neištikimybės atvejų viešinimu.

Dienraščiai "The Daily Telegraph", "The Guardian", "Daily Mail" ir "The Independent" savo pirmuosiuose puslapiuose išspausdino šios poros nuotrauką, o R.Murdochui priklausančio "The Times" pirmajame puslapyje skelbiama: "Redaktoriai ir meilužiai: pora šnipinėjimo bylos širdyje."

 

BNS informacija