MuzikantaiEuroplius - tai aktualios naujienos verslui ir kiekvienam lietuviui

PradžiaEuropa

Malyje žuvo penktas prancūzų karys

15/03/2013

Taip pat skaitykite

Alpinistai iš Europos susigrūmė su savo vedliais šerpais ant Everesto šlaitų Ispanijos tradicinio pomidorų mūšio dalyviams šiemet teko susimokėti Ukraina išliks "kelyje į ES integraciją", sako V.Janukovyčius Lietuva turi realias galimybes įstoti į euro zoną - TVF

Paryžius, kovo 17 d. (AFP-BNS). Per mūšius Malio šiaurėje žuvus prancūzų kapralui, šioje šalyje po sausio 11-osios intervencijos žuvusių prancūzų karių skaičius padidėjo iki penkių, sekmadienį pranešė Prancūzijos prezidento Francois Hollande'o (Fransua Holando) atstovai.

Pranešime nenurodoma, kokiomis aplinkybėmis žuvo tas kapralas. Jame giriamos prancūzų pajėgos, dalyvaujančios "paskutinėje ir sunkiausioje savo misijos Malyje fazėje.

Malyje siekdamos išstumti ginkluotas islamistų grupuotes, Prancūzijos specialiosios ir oro pajėgos vos per kelias dienas atkovojo pagrindiniusšalies šiaurės miestus, kuriuos su "al Qaeda" besitapatinantys Šiaurės Afrikoje kovotojų judėjimai ir jų sąjungininkai kontroliavo daugiau kaip devynis mėnesius.

Tačiau didžiuma džihadistų kovotojų atsitraukė toliau į šiaurę irįsitvirtino atokiuose kalnų bastionuose, o Prancūzija pripažino, kad jųišvarymas yra komplikuočiausia ir pavojingiausia operacijos Malyje fazė.

bns.lt