MuzikantaiMuzikantai

PradžiaEuropa

Malyje žuvo penktas prancūzų karys

15/03/2013

Taip pat skaitykite

Ispanijoje sudužusio traukinio mašinistui pateikti preliminarūs kaltinimai Vokietijos partijos ragina rengti referendumus priimant svarbiausius ES sprendimus 'Daryk kaip mes, daryk geriau už mus“ – sakė Prancūzijos atstovai Kataro princui priklausantys istoriniai Lamberto rūmai Paryžiuje smarkiai nukentėjo nuo gaisro

Paryžius, kovo 17 d. (AFP-BNS). Per mūšius Malio šiaurėje žuvus prancūzų kapralui, šioje šalyje po sausio 11-osios intervencijos žuvusių prancūzų karių skaičius padidėjo iki penkių, sekmadienį pranešė Prancūzijos prezidento Francois Hollande'o (Fransua Holando) atstovai.

Pranešime nenurodoma, kokiomis aplinkybėmis žuvo tas kapralas. Jame giriamos prancūzų pajėgos, dalyvaujančios "paskutinėje ir sunkiausioje savo misijos Malyje fazėje.

Malyje siekdamos išstumti ginkluotas islamistų grupuotes, Prancūzijos specialiosios ir oro pajėgos vos per kelias dienas atkovojo pagrindiniusšalies šiaurės miestus, kuriuos su "al Qaeda" besitapatinantys Šiaurės Afrikoje kovotojų judėjimai ir jų sąjungininkai kontroliavo daugiau kaip devynis mėnesius.

Tačiau didžiuma džihadistų kovotojų atsitraukė toliau į šiaurę irįsitvirtino atokiuose kalnų bastionuose, o Prancūzija pripažino, kad jųišvarymas yra komplikuočiausia ir pavojingiausia operacijos Malyje fazė.

bns.lt