Muzikantai

PradžiaEuropa

Malyje žuvo penktas prancūzų karys

15/03/2013

Taip pat skaitykite

Kanų kino festivalio atidarymą trikdė lietus ir nedraugiška kritika Norvegijos premjero vairuojamame taksi automobilyje kai kuriems keleiviams buvo sumokėta Ispanijos karalius ir sosto įpėdinis pakeitė savo planus dėl šalyje įvykusios traukinio katastrofos Italijoje bus nuolat eksponuojamas šventojo Pijaus kūnas

Paryžius, kovo 17 d. (AFP-BNS). Per mūšius Malio šiaurėje žuvus prancūzų kapralui, šioje šalyje po sausio 11-osios intervencijos žuvusių prancūzų karių skaičius padidėjo iki penkių, sekmadienį pranešė Prancūzijos prezidento Francois Hollande'o (Fransua Holando) atstovai.

Pranešime nenurodoma, kokiomis aplinkybėmis žuvo tas kapralas. Jame giriamos prancūzų pajėgos, dalyvaujančios "paskutinėje ir sunkiausioje savo misijos Malyje fazėje.

Malyje siekdamos išstumti ginkluotas islamistų grupuotes, Prancūzijos specialiosios ir oro pajėgos vos per kelias dienas atkovojo pagrindiniusšalies šiaurės miestus, kuriuos su "al Qaeda" besitapatinantys Šiaurės Afrikoje kovotojų judėjimai ir jų sąjungininkai kontroliavo daugiau kaip devynis mėnesius.

Tačiau didžiuma džihadistų kovotojų atsitraukė toliau į šiaurę irįsitvirtino atokiuose kalnų bastionuose, o Prancūzija pripažino, kad jųišvarymas yra komplikuočiausia ir pavojingiausia operacijos Malyje fazė.

bns.lt