Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Slovėnijos ekspremjeras Janša nuteistas kalėti dvejus metus už korupciją

05/06/2013

Taip pat skaitykite

Rygos oro uostas planuoja 2020-aisiais aptarnauti 7 mln. keleivių Rumunijoje riaušių policija išvaikė skalūnų dujų gavybos priešininkus Prancūzijos dienraščio redakcijoje pašautas fotografas, jo būklė kritinė Rusijos politikai negaili "neaiškiomis" aplinkybėmis mirusio Berezovskio

Liubliana, birželio 5 d. (AFP-BNS). Slovėnijos ekspremjeras Janezas Janša trečiadienį buvo pripažintas kaltu dėl korupcijos, susijusios su šios euro zonos šalies iki šiol didžiausiu kontraktu gynybos srityje, ir buvo pasiųstas už grotų dvejiems metams.

Teisėja Barbara Klajnšek (Barbara Klainšek) užbaigė 21 mėnesį trukusį bylos nagrinėjimą, paskelbusi, kad J.Janša "kaltas pagal kaltinimus dėl kyšių davimo arba ėmimo arba pažadų dėl kyšių įsigyjant (Suomijos gynybos bendrovė "Patria" gamybos) šarvuočius".

J.Janša pareiškė teiksiantis apeliaciją.

54 metų J.Janšai, kuris vasarį buvo priverstas palikti centro dešiniosios vyriausybės postą dėl kitų kaltinimų korupcija, taip pat skirta 37 tūkst. eurų (127,8 tūkst. litų) bauda.

Dviem kitiem kaltinamiesiems taip pat skirta po 22 mėnesius laisvės atėmimo ir 37 tūkst. eurų baudos.

J.Janša buvo kaltinamas "dalyvavęs duodant arba priimant kyšius arba žadant duoti kyšius mainais į tarpininkavimą" procese, kurį 2006 metais vainikavo 278 mln. eurų (beveik 960 mln. litų) vertės sutarties su "Patria" pasirašymas.

Tuometis premjeras sutiko, kad jo centro dešiniajai Slovėnijos demokratų partijai (SDS) būtų pervestas "sėkmės mokestis", jeigu būtų pasirašyta sutartis su "Patria", nurodė teisėja.

Kontraktas dėl 135 šarvuotųjų mašinų pirkimo buvo dalis Slovėnijos pastangų modernizuoti savo kariuomenę, šaliai įstojus į NATO 2004 metais. Tais pačiais metais Slovėnija tapo Europos Sąjungos (ES) nare.

Likus kelioms savaitėms iki 2008 metais vykusių parlamento rinkimų, viename Suomijos televizijos pranešime buvo iškelta prielaida, kad keli aukšto rango Slovėnijos pareigūnai, tarp jų J.Janša, gavo kyšius iš "Patria".

Prieš trečiadienį vykusį posėdį J.Janša pareiškė, kad jam iškelti kaltinimai yra farsas, ir sakė, jog jeigu teismas pripažins jį kaltu, jis pasinaudos visomis teisinėmis priemonėmis apskųsti tą nutartį prieš jį nukreiptame "politiniame procese".

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS