Muzikantai

PradžiaAzija

Egipte protestuotojams reikalaujant Mursi atsistatydinimo, žuvo penki žmonės

01/07/2013

Taip pat skaitykite

Izraelis pastatys tvorą palei sieną su Jordanija Beirute per dvigubą sprogdinimą žuvo mažiausiai 22 žmonės, dar 146 sužeisti L.Linkevičius: Armėnijai pasirinkus Rusijos Muitų sąjungą, ji negali tikėtis sutarties su ES Kinai prieš lytinį išnaudojimą: "Miegok su manimi, o ne su vaikais"

Kairas, liepos 1 d. (AFP-BNS). Egipte protestuotojams užtvindžius miestų gatves ir reikalaujant islamiškų jėgų iškelto prezidento Mohamedo Mursi (Mohamedo Mursio) atsistatydinimo, žuvo penki žmonės.

Vykusios masinės demonstracijos priminė 2011 metų sukilimą, kuris galiausiai sudarė sąlygas M.Mursi ateiti į valdžią.

"Tai didžiausias protestas per Egipto istoriją", - AFP sakė šaltinis armijoje, kuris nenorėjo skelbti savo pavardės ir kuris pridūrė, kad visoje šalyje į gatves išėjo "milijonai".

Tačiau vėliau sekmadienį kilus susirėmimams, žuvo penki žmonės.

26 metų vyras žuvo, o dar keli žmonės buvo sužeisti protestuotojams atakuojant Musulmonų brolijos būstinę Kaire, sakė vienas ligoninės pareigūnas.

Televizijos reportažuose buvo matyti degantis pastatas ir dešimtys jį puolančių žmonių, kurie svaidė akmenis ir padegamąsias bombas.

Musulmonų brolijos šalininkai į puolančiuosius šaudė šratais, bandydami juos atremti, įvykio vietoje matė AFP žurnalistas. Vėliau aplink pastatą girdėjosi šaudant iš automatinių ginklų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS