Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Euro įvedimas Latvijoje skatins ekonomikos plėtrą ir finansų stabilumą, sako premjeras

09/07/2013

Taip pat skaitykite

Per šventes Jungtinės Karalystės ugniagesiai ketina streikuoti Ispanijoje sudužusio traukinio mašinistui pateikti preliminarūs kaltinimai Italijos uostamiestis gedi laivybos nelaimės aukų Popiežius tupdo ant žemės "oro uostų vyskupus"

Ryga, liepos 9 d. (BNS). Euro įvedimas Latvijoje skatins ekonomikos plėtrą ir finansų stabilumą, premjeras Valdis Dombrovskis pareiškė pirmadienį per diskusijas forume "Pinigų vaidmuo stiprinant nacionalinį identitetą", tačiau pridūrė, kad ilgėsis nacionalinės valiutos - lato.

"Neneigsiu - pasiilgsiu lato. Tačiau mąstydamas kaip ekonomistas ir vertindamas šalies vystymosi politinius bei ekonominius aspektus, manau, kad euro įvedimas yra perėjimas į naują ir aukštesnę kokybę. Tai skatins šalies ekonomikos vystymąsi ir finansų stabilumą", - pažymėjo V.Dombrovskis.

Pasak premjero, euras yra saugesnė valiuta negu latas. "Latas, geriausiu atveju, gali būti toks pat stabilus kaip euras", - teigė jis.

V.Dombrovskio nuomone, euras kaip valiuta šiuo metu nekelia problemų - tik kelios euro zonos šalys išgyvena ekonomikos sunkumus.

"Euras kaip valiuta nepatiria jokių problemų. Euro kursas dabar arčiau savo istorinio maksimumo, o ne mažiausios vertės", - aiškino jis.

Premjeras taip pat pažymėjo, jog jeigu Latvija būtų įsivedusi 2008-aisiais, kaip iš pradžių buvo planuota, jai būtų buvę lengviau išgyventi krizę.

"Krizės atveju faktas, kad neturėjome euro, buvo problemos dalis. Visų pirma negalėjome kreiptis į Europos centrinio banko (ECB) šaltinius, kad išgelbėtume banką "Parex". Antra, turėjome išspręsti ne vien visas struktūrines problemas, bet ir apsiginti nuo spekuliacinių atakų", - sakė vyriausybės vadovas.

Per Europos Sąjungos (ES) ekonomikos ir finansų tarybos susitikimą, kuris vyks antradienį Briuselyje, Bendrijos finansų ministrai, kaip tikimasi, galutinai apsispręs priimti Latviją į euro zoną nuo 2014-ųjų sausio 1 dienos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS