Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Euro įvedimas Latvijoje skatins ekonomikos plėtrą ir finansų stabilumą, sako premjeras

09/07/2013

Taip pat skaitykite

Du mėnesius įkaitais laikytų prancūzų šeima grįžo į tėvynę Makedonijos premjeras pasigenda Graikijos noro išspręsti ginčą dėl pavadinimo Gezi parkas: protestų "atrakcionai" Turkijos neramumų širdyje Britaniją vėl siaubia stichija

Ryga, liepos 9 d. (BNS). Euro įvedimas Latvijoje skatins ekonomikos plėtrą ir finansų stabilumą, premjeras Valdis Dombrovskis pareiškė pirmadienį per diskusijas forume "Pinigų vaidmuo stiprinant nacionalinį identitetą", tačiau pridūrė, kad ilgėsis nacionalinės valiutos - lato.

"Neneigsiu - pasiilgsiu lato. Tačiau mąstydamas kaip ekonomistas ir vertindamas šalies vystymosi politinius bei ekonominius aspektus, manau, kad euro įvedimas yra perėjimas į naują ir aukštesnę kokybę. Tai skatins šalies ekonomikos vystymąsi ir finansų stabilumą", - pažymėjo V.Dombrovskis.

Pasak premjero, euras yra saugesnė valiuta negu latas. "Latas, geriausiu atveju, gali būti toks pat stabilus kaip euras", - teigė jis.

V.Dombrovskio nuomone, euras kaip valiuta šiuo metu nekelia problemų - tik kelios euro zonos šalys išgyvena ekonomikos sunkumus.

"Euras kaip valiuta nepatiria jokių problemų. Euro kursas dabar arčiau savo istorinio maksimumo, o ne mažiausios vertės", - aiškino jis.

Premjeras taip pat pažymėjo, jog jeigu Latvija būtų įsivedusi 2008-aisiais, kaip iš pradžių buvo planuota, jai būtų buvę lengviau išgyventi krizę.

"Krizės atveju faktas, kad neturėjome euro, buvo problemos dalis. Visų pirma negalėjome kreiptis į Europos centrinio banko (ECB) šaltinius, kad išgelbėtume banką "Parex". Antra, turėjome išspręsti ne vien visas struktūrines problemas, bet ir apsiginti nuo spekuliacinių atakų", - sakė vyriausybės vadovas.

Per Europos Sąjungos (ES) ekonomikos ir finansų tarybos susitikimą, kuris vyks antradienį Briuselyje, Bendrijos finansų ministrai, kaip tikimasi, galutinai apsispręs priimti Latviją į euro zoną nuo 2014-ųjų sausio 1 dienos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS