Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Vokietija - populiariausia šalis pasaulyje, rodo apklausa

24/05/2013

Taip pat skaitykite

Rusijoje nuskambėjo daina šlovinanti SSRS Italijos naujoji vyriausybė patvirtinta ir Senate ES vėliavos deginimas - nepriimtinas protestavimo būdas, sako Latvijos VRM vadovas Hollande'as žada, kad jam esant prezidentu skalūnų dujos nebus žvalgomos

Londonas, gegužės 24 d. (AFP-BNS). Vokietija yra populiariausia šalis pasaulyje, nepaisant plačiai aprašytų protestų prieš jos reikalavimą Europos Sąjungai (ES) taikyti griežtas taupymo priemones, parodė metinė "BBC World Service" užsakymu atlikta apklausa, kurios rezultatai buvo paskelbti ketvirtadienį.

Daugiau kaip 26 tūkst. žmonių iš viso pasaulio buvo paprašyta įvertinti 16 valstybių - ar jų įtaka pasaulyje yra "daugiausia pozityvi" ar "daugiausia negatyvi".

Maždaug 59 proc. apklaustųjų nurodė, kad Vokietija daro pozityvią įtaką, o kitame spektro gale yra Iranas, kurį palankiai įvertino tik 15 proc. apklaustųjų.

Net Ispanijoje, kuri kenčia nuo griežtų taupymo priemonių pagal Vokietijos vadovaujamą finansinės pagalbos paketą, 68 proc. apklaustų žmonių sakė manantys, kad Vokietija daro "daugiausia pozityvią įtaką pasaulyje".

Respondentai Graikijoje, kur vyko protestai prieš Vokietiją, vaizduojant kanclerę Angelą Merkel kaip nacę dėl jos reikalavimo veržtis diržus, davė Vokietijai prasčiausią įvertinimą - čia 52 proc. žmonių sakė, kad ji daro blogą įtaką.

Iš pirmos sąrašo vietos Vokietija išstūmė Japoniją, kurios populiarumas nuo 58 proc. praėjusiais metais smuko iki 51 proc. šiemet.

Kanada ir Didžioji Britanija liko antroje ir trečioje vietoje - abi jos gavo 55 proc. palankų įvertinimą. Tuo tarpu paskutiniame trejetuke dar yra Pakistanas ir Šiaurės Korėja.

Apklausą BBC užsakymu atliko "GlobeScan" ir PIPA; buvo apklausti atsitiktinai parinkti žmonės 25 valstybėse.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS