Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKitos sporto šakos

Europos irklavimo čempionate lietuvaičių duetas antrą kartą įvertintos sidabru

01/06/2015

Taip pat skaitykite

Ramunė Arlauskienė ir Šarūnas Dmukauskas tapo Baltijos šalių orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionais Kinijoje prasidėjo pasaulio moterų "Laser radial" klasės buriavimo čempionatas Lietuvos moterų rankinio rinktinė turi naują trenerį Rokas Guščinas pretenduoja į pasaulio sportinės gimnastikos čempionato daugiakovės finalą

Šiemet Europos irklavimo čempionatas vyko Poznanėje (Lenkija), tačiau pagal jame pasiektus rezultatus tarpais jauteisi, tartum prieš metus būtum Belgrade.

Tokį pojūtį kėlė moterų dviviečių valčių 2000 metrų atstumo finalo rezultatai. Belgrade 2013 m Europos čempionės Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė nusileido Lenkijos duetui Magdalenai Fularczyk ir Nataliai Madaj. Kaip pernai Belgrade, taip šiemet ir Poznanėje Europos čempionių auksą laimėjo tas pats Lenkijos duetas, sidabrą – tos pačios lietuvaitės. Bronzą Victoria Thornley ir Katherine Grainger išsivežė į D.Britaniją.

„Iškovoti medaliai pradžiugino visą Lietuvą ir priminė, kad esame kovotojų ir nugalėtojų tauta“, - sveikindama antrą kartą Europos vicečempionėmis tapusias D.Vištartaitę ir M.Valčiukaitę, linkėdama joms neblėstančio ryžto, tikėjimo savimi ir noro atstovauti Tėvynei, kalbėjo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Vienviete valtimi finale plaukusi Lina Šaltytė liko ketvirta. Jos pasiektas laikas buvo toks pat, kaip ir baltarusės Tatjanos Kuchto, tačiau fotofinišo pagalba galutinėje įskaitoje merginos išsirikiavo tokia seka:

Mirka Knapkova (Čekija) 7:30.24
2. Jeannine Gmelin (Šveicarija) +1,76
3. Tatjana Kuchta (Baltarusija) +2,92
4. Lina Šaltytė (Lietuva) +2,92|
5. Sanita Puspure (Airija) +3,05
6. Fie Udby Erichsen (Danija) +7,31

Puikiai startavo ir triskart Europos čempionas  Mindaugas Griškonis. Tačiau 500 metrų pirmoje vietoje yręsis patyrė traumą, prarado pozicijas ir finišo liniją nekovodamas dėl vietos - finalo distanciją baigė šeštas. Šiame starte irkluotojas iš Kroatijos Damiras Martinas pasiekė geriausią Europos čempionatų laiką:

Damiras Martinas (Kroatija) 6:41.65
2. Ondrejus Synekas (Čekija) +4,75
3. Olafas Tufte (Norvegija) +4,96
4. Angusas Groomas (D.Britanija) +7,37
5. Hannesas Obreno (Belgija) +47,72
6. Mindaugas Griškonis (Lietuva) +1:17,39 

Šviežiai suformuota Lietuvos vyrų keturvietės įgula (D.Jančionis, R.Maščinskas, A.Adomavičius ir V.Lapatiukas) finale finišavo penkta:

1. Rusija 5:45.61
2. Ukraina +0,65
3. Didžioji Britanija +1,28
4. Lenkija +2,76
5. Lietuva +3,44
6. Vokietija +3,73

Lengvasvorių valčių klasės finale aukso medalį iškovojo Didžiosios Britanijos atstovė Imogen Walsh. Jauniausia Lietuvos rinktinės narė Sonata Petrikaitė finišavo šešta: 

1. Imogen Walsh (D.Britanija) 7:37.37 min.
2. Emma Fredth (Švedija) +0.20 sek.
3. Judith Anlauf (Vokietija) +4.45
4. Anna Ioannou (Kipras) +7.40
5. Anastasia Janina (Rusija) +9.72
6. Sonata Petrikaitė (Lietuva) +9.86

europlius,com informacija