Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAzija

Indijos medikai sėkmingai operavo hidrocefalija sergančią mergytę

15/05/2013

Taip pat skaitykite

Turkijoje nukritus oro balionui, žuvo vienas brazilų turistas, sužeisti 24 Avarijos ištiktoje Fukušimos elektrinėje išleistos keturios tonos radioaktyvaus vandens Pietų Korėjoje mergaitę užmušė iš 10 aukšto iššokęs savižudis Į Rusiją atvykusį Kinijos prezidentą Xi Jinpingą prašmatniai sutiko Putinas

Delis, gegužės 15 d. (AFP-BNS). Indijos gydytojai sėkmingai atliko gyvybę gelbstinčią operaciją mergytei, kurios galva buvo dvigubai didesnė nei normali dėl retos ligos, pranešė vienas neurochirurgas.

"Operacija pavyko tobulai - daug geriau nei tikėtasi", - gydytojas Sandeepas Vaishya (Sandipas Vaišja) duodamas išskirtinį interviu naujienų agentūros AFP žurnalistui vienos Delio ligoninės operacinėje po procedūros, atliktos 15 mėnesių Roonai Begum (Runai Begum).

"Tai neabejotina sėkmė, tačiau dar per anksti sakyti, kokia bus jos gyvenimo kokybė ateityje", - pridūrė S.Vaishya.

Roonos galva iš prigimties buvo smarkiai padidėjusi dėl hidrocefalijos - sutrikimo, dėl kurio kaukolėje susikaupia daug smegenų skysčio. Ji buvo rasta praeitą mėnesį gyvenanti viename Indijos kaime su tėvais, kurie pernelyg neturtingi, kad galėtų sumokėti už jos gydymą.

Paskalbus nuotraukas, kurias padarė vienas AFP fotografas atokioje šiaurės rytinėje Tripūros valstijoje, viena Delio priemiestyje įsikūrusi ligoninė, valdoma privačios bendrovės "Fortis Healthcare", pasisiūlė gydyti tą mergytę nemokamai.

Dėl hidrocefalijos Roonos gavos apimtis buvo padidėjusi iki 94 centimetrų. Galvoje susikaupęs skystis spaudė smegenis, o mergytė negalėdavo atsisėsti arba ropoti.

Per operaciją prie skysčio pripildytos galvos ertmės buvo prijungtas vamzdelis, kuriuo skystis nutekės iš smegenų į kitą kūno dalį, kur išsisklaidys kraujyje. Toks metodas yra dažniausias hidrocefalijos gydymo būdas.

JAV valstybinis Nacionalinis neurologinių ligų ir insulto institutas nurodo, kad hidrocefalija išsivysto vienam iš 500 vaikų.

Paskelbtos Roonos nuotraukos išprovokavo palaikymo bangą visame pasaulyje, o potencialūs lėšų donorai teiravosi AFP ir kitų žiniasklaidos organizacijų, kaip jie galėtų prisidėti prie mergytės ir jos šeimos gerovės.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS