Muzikantai

PradžiaDomino

Išleisti Lenkijos prezidento močiutės atsiminimai apie gyvenimą Žemaitijoje

20/04/2013

Taip pat skaitykite

Horoskopas Jūsų keturkojui draugui Aktoriui D.Kazlauskui per spektaklį iškviesta greitoji pagalba JAV policija suėmė nuo 1986 metų dingusį vagiliaujantį "atsiskyrėlį" Radži LNK laidoje „Nuo... Iki...“: „Uždirbtus pinigus slėpėm šiukšlių maišuose“

Vilnius, balandžio 19 d. (BNS). Lietuviškai išleista Lenkijos prezidento močiutės Magdalenos Komorowskos z Nalęcz-Gorskich (Magdalenos Komorovskos Naleš-Gorkich) atsiminimų knyga apie Žemaitiją.

Knygoje "Sugrįžimas į Žemaitiją" pasakojama apie jau nebeegzistuojantį pasaulį - apie M.Komorowskos vaikystę ir ankstyvą jaunystę XX amžiaus pradžioje Žemaitijoje, Šaukėnų ir Džiuginėnų dvareliuose.

"Tai šiltas ir įdomus pasakojimas apie XX amžiaus pradžios lenkiškų dvarų Lietuvoje buitį ir būtį: apie vakarus po liepomis ir namų koncertus, iškylas ant Šatrijos kalno, Kūčių, Kalėdų ir Velykų šventes, apie vaikų žaidimus, dvarininkų dėvėtus drabužius, papročius ir įpročius, apie tarnų ir ponų pasaulius. Visa tai matoma tiek anuometinio vaiko ir jau subrendusio žmogaus akimis", - tvirtina knygos leidėjai.

Iš lenkų kalbos memuarus išvertė Kazys Uscila.

M.Komorowska z Nalęcz-Gorskich (1900-1989) - lenkų bajoraitė, vaikystę ir jaunystę praleidusi Žemaitijoje, vėliau Peterburge ir Vilniuje. Po Antrojo pasaulinio karo Komorowskių šeima buvo perkelta į Lenkiją, kur iki savo mirties ir gyveno autorė.

 

M.Komorowska turėjo dešimt anūkų, vienas jų - dabartinis Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis (Bronislavas Komorovskis) .

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.