Muzikantai

PradžiaDomino

Naujasis popiežius atsisakė limuzino

15/03/2013

Taip pat skaitykite

Sensacinga milijardo dolerių vertės dovana "transformavo" Niujorko Metropoliteno muziejų Japonijos mokslininkai teigia išmokę "skaityti" sapnus Norvegijos traukinyje paaugliai rado ir grąžino savininkui 62 tūkst. eurų Silpna ir vieniša: paskutinės Thatcher gyvenimo dienos viešbutyje "The Ritz"

Vatikanas, kovo 14 d. (AFP-BNS). Naujai išrinktas popiežius Pranciškus po konklavos atsisakė specialaus pontifikui skirto limuzino su vairuotoju, ketvirtadienį pranešė Vatikanas.

"Vietoje oficialaus pirmajam Vatikano asmeniui skirto automobilio jis pasirinko važiuoti mikroautobusu su kitais kardinolais", - sakė Vatikano atstovas spaudai Federico Lombardi (Federikas Lombardis).

Po to naujasis pontifikas vakarieniavo su kardinolais Vatikano rezidencijoje ir dėkojo jiems jį išrinkus, tačiau vėliau pašmaikštavo "Te atleidžia jums Dievas už tai, ką padarėt!"

Buvęs Argentinos kardinolas Jorge Mario Bergoglio (Chosė Marijus Bergoljas) turi susikūręs kuklaus ganytojo, atsisakančio daugelio Katalikų Bažnyčios aukščiausių postų teikiamų privilegijų, reputaciją.

Pasak F.Lombardi, iškart po popiežiaus rinkimų trečiadienį Pranciškus pasveikino kardinolus stovėdamas, o ne sėdėdamas popiežiaus soste - tai galima laikyti permainų Vatikane ženklu.

Po pirmosios savo, kaip popiežiaus, išvykos į Romos baziliką ketvirtadienį Pranciškus sugrįžo į miesto centre esančius dvasininkų namus, kur buvo apsistojęs prieš konklavą.

"Jis susipakavo daiktus ir nuėjo apmokėti sąskaitos už savo kambarį, parodydamas gerą pavyzdį", - sakė F.Lombardi, kuris kaip ir popiežius - pirmasis ponfitiku tapęs prestižinio jėzuitų religinio ordino narys, yra jėzuitas.

F.Lombardi taip pat sakė, kad į Didžiąją Švč.Mergelės Marijos baziliką popiežius važiavo paprastu Vatikano žandarmerijos automobiliu, "be kortežo".

Naujasis popiežius dar kelias dienas gyvens Šv.Mortos namuose - Vatikano rezidencijoje, kurioje buvo apsistojęs su kitais kardinolais prieš jo išrinkimą, kol jam bus paruošti popiežiaus apartamentai Apaštališkuose rūmuose Vatikane.

"Ruošimas bus labai paprastas", - pridūrė F.Lombardi.

bns.lt