Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Italijos prezidentas Napolitano vėl sieks prezidento posto, paprašytas pagrindinių partijų

21/04/2013

Taip pat skaitykite

Suomijos politologė: Lietuva įrodė, kad maža šalis gali nustatyti ES darbotvarkę Teisingumo ministerija siūlo įstatymu pripažinti neregistruotą partnerystę Mirė buvusi britų pirmininkė Margaret Thatcher Jungtiniai Arabų Emyratai išardė septynis narius turėjusią "al Qaeda" kuopelę

Roma, balandžio 20 d. (AFP-BNS). Italijos prezidentas Giorgio Napolitano (Džordžas Napolitanas) šeštadienį pareiškė vėl kelsiąs savo kandidatūrą į prezidentus, nors anksčiau neketino to daryti; jis persigalvojo, paprašytas pagrindinių politinių partijų padėti gelbėti šalį iš politinės krizės.

"Manau, kad reikia save pasiūlyti", - sakė jis, kai susivaidiję įstatymų leidėjai ruošėsi šeštajam balsavimui parlamente. Dabar tikimasi, kad G.Napolitano bus išrinktas aiškia dauguma balsų.

"Privalau prisiimti atsakomybę šaliai ir prašau atitinkamos nuostatos dėl kolektyvinės atsakomybės", - pridūrė 87 metų politikos veteranas, turėdamas omenyje partijas, kurios jau dvi mėnesius nesugeba išeiti iš politinės aklavietės po visuotinių rinkimų, kuriuose nebuvo aiškaus nugalėtojo.

Politikos lyderiai, tarp jų kairiųjų vadovas Pieras Luigi Bersani (Pjeras Luidžis Bersanis) ir dešiniųjų lyderis Silvio Berlusconi (Silvijus Bersluskonis), taip pat kadenciją baigiantis premjeras Mario Monti (Marijus Montis) anksčiau šeštadienį atskirai dalyvavo derybose su G.Napolitano.

Jie pareiškė, kad "reikia, ir skubiai, jog parlamentas parodytų vienybę ir tautos susitelkimą bei būtų perrinktas prezidentas Napolitano", sakoma prezidentūros pranešime po derybų.

M.Monti partija "Pilietinis pasirinkimas" pareiškė, kad vyriausybės vadovas, kurio kabinetas dirba tik pagal laikinus įgaliojimus, "maldavo" G.Napolitano pasilikti "dėl aukštesnių šalies interesų".

G.Napolitano anksčiau viename interviu sakė "padaręs viską, ką galėjęs", taip pat teigė ketinantis baigti savo karjerą, pasibaigus septynerių metų kadencijai. Tačiau jis tebėra laikomas svarbiu stabilumo garantu vis labiau chaotiškoje padėtyje.

 

Apžvalgininkai prognozuoja, kad G.Napolitano, jeigu būtų perrinktas, dėl savo garbaus amžiaus tikriausiai atsistatydins, kai tik bus išspręsta dabartinė krizė, nors pagal konstituciją nenumatoma, kad prezidento kadencija galėtų būti tokia trumpa.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.