Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPasaulis

JAV karys atsiprašė dėl kruvinų šaudynių Afganistano kaime

23/08/2013

Taip pat skaitykite

Obama teigia nusivylęs dėl Rusijos sprendimo suteikti prieglobstį Snowdenui Amerikos muzikos apdovanojimų laurai atiteko Taylor Swift ir Justinui Timberlake'ui Kryme apmokestinami žygiai gamtoje, grybų ir uogų rinkimas Vatikane per Tikėjimo metų uždarymą pirmą kartą buvo išstatytos apaštalo Petro relikvijos

Vašingtonas, rugpjūčio 23 d. (AFP-BNS). Vienas JAV armijos seržantas, prisipažinęs, kad nušovė 16 kaimo gyventojų per kruvinas šaudynes Afganistane, ketvirtadienį atsiprašė savo aukų šeimų ir sakė, kad jis elgėsi kaip bailys.

40-mečiui Robertui Balesui (Robertui Beilzui) ašaros gniaužė kvapą, kai jis kalbėjo per teismo posėdį, kuriame buvo paskirtas nuosprendis už didžiausią karo nusikaltimą, įvykdytą kurio nors amerikiečio kario Afganistane. Tarp nužudytųjų buvo devyni vaikai.

"Tai, ką padariau, buvo bailumo aktas - už baimės, nesąmonių ir bravūriškumo kaukės", - R.Baleso pareiškimą karinio tribunolo posėdyje citavo dienraštis "The Seattle Times". Karys dėl tų žudynių atsiprašė pirmąjį kartą.

"Gailiuosi - tikrai gailiuosi dėl to, ką padariau tiems žmonėms, - sakė R.Balesas, turintis du vaikus. - Išžudžiau jų šeimas. Jeigu galėčiau grąžinti jų šeimos narius, padaryčiau tai akimirksniu."

Karys padarė kaltės pripažinimą birželį, kad išvengtų mirties bausmės.

Gynyba ir kaltintojai tars paskutinė žodį penktadienį. Tuomet šešių karinių teisėjų kolegija nuspręs, ar R.Balesui bus suteikta teisės prašyti sušvelninti nuosprendį po 20 metų laisvės atėmimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

JAV karys susišaudymas Robertas Balesas