Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

JAV oficialiai prisiėmė atsakomybę už Awlaki nužudymą

23/05/2013

Taip pat skaitykite

Vokietijoje ant kompiuterio klaviatūros užsnūdęs banko darbuotojas pervedė šimtus milijonų eurų Transporto pasikeitimai Londone JAV į mokyklą įsiveržęs ginkluotas jaunuolis pasidavė policijai Pirmasis Konstitucijos egzamino etapas - po savaitės

Vašingtonas, gegužės 23 d. (AFP-BNS). Jungtinės Valstijos trečiadienį pirmą kartą oficialiai pripažino, kad per antiteroristines operacijas užsienyje nukovė radikalių pažiūrų dvasininką Anwarą al Awlaki (Anvarą Aulakį) - jemeniečių kilmės amerikietį - ir dar tris JAV piliečius.

Pripažinimas, kad Vašingtonas 2011 metų rugsėjį Jemene taikėsi į A.al Awlaki ir kad žuvo dar trys amerikiečiai, į kuriuos nebuvo tiesiogiai taikomasi, buvo padarytas dieną prieš tai, kai prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) turi pasakyti kalbą dėl kovos su terorizmu politikos.

A.al Awlaki nužudymas 2011 metų rugsėjį, per smūgį iš nepilotuojamo JAV lėktuvo, sukėlė susirūpinimą, nes jis ir per tą smūgį taip pat žuvęs pakistaniečių kilmės amerikietis Samiras Khanas (Samiras Chanas) buvo JAV piliečiai, niekada neapkaltinti jokiais nusikaltimais.

Tai Jungtinėse Valstijose išprovokavo konstitucinius debatus dėl to, ar prezidentas gali įsakyti nužudyti JAV pilietį, jeigu jis yra įtariamas kaip teroristas, nesuteikiant jam deramo proceso.

JAV teisingumo ministras Ericas Holderis (Erikas Holderis) pripažino A.al Awlaki nužudymą laiške Kongreso lyderiams.

"Nuo 2009 metų Jungtinės Valstijos, vykdydamos antiteroristines operacijas prieš "al Qaeda" ir su juo susijusias jėgas ne aktyvių karo veiksmų rajonuose, konkrečiai taikėsi į vieną JAV pilietį, Anwarą al Awlaki, ir jį nužudė, - sakoma laiške. - Be to, Jungtinės Valstijos žino apie tris kitus JAV piliečius, kurie žuvo per antiteroristines operacijas tuo pačiu periodu: Samirą Khaną, Abdulrahmaną al Awlaki (Abdulrahmaną Aulakį) ir Jude'ą Kenaną Mohammedą (Džudą Kenaną Mohamedą). Į tuos asmenis Jungtinės Valstijos konkrečiai nesitaikė".

Po to smūgio JAV pareigūnai pripažino, kad A.al Awlaki buvo nužudytas, bet atsisakė patvirtinti, kad jis buvo nukautas iš CŽV nepilotuojamo lėktuvo.

E.Holderis nurodė, kad A.al Awlaki grėsmė JAV saugumui buvo aktyvi, o ne vien retorinė.

"Ne Awlaki žodžiai paskatino Jungtines Valstijas veikti prieš jį: jie tik pademonstravo jo ketinimus ir mąstymą, - rašė E.Holderis. - Veikiau Awlaki veiksmai ir ypač jo tiesioginis asmeninis dalyvavimas ilgai planuojant ir vykdant teroristines atakas prieš JAV teritoriją padarė jį teisėtu taikiniu ir paskatino Jungtines Valstijas imtis veiksmų".

"Sprendimas taikytis į Anwarą al Awlaki buvo teisėtas, jis buvo apgalvotas ir jis buvo pagrįstas", - pažymėjo teisingumo ministras.

B.Obama ketvirtadienį turi pasakyti kalbą Nacionalinės gynybos universitete ir išdėstyti kovos su terorizmu politiką savo antrai kadencijai. Tikimasi, kad jis kalbės apie slaptumą, gaubiantį nepilotuojamų lėktuvų programą, ir savo naujas pastangas uždaryti Gvantanamo kalėjimą.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS