Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Valstybės vadovai pabrėžia K.Bobelio nuopelnus išeivijoje ir Lietuvos Seime

01/10/2013

Taip pat skaitykite

Mauricijaus savaitraščio redaktoriui skirta bauda už saloje nužudytos airės nuotraukų publikavimą Didžiosios Britanijos karalienės turtas šiemet atnešė rekordines pajamas Didžiojoje Britanijoje potvynis padarė didelę žalą Kastis Torrau Londone

Vilnius, rugsėjo 30 d. (BNS). Pirmadienį mirus aktyviam lietuvių išeivijos veikėjui, buvusiam parlamentarui Kaziui Bobeliui, valstybės vadovai pabrėžė jo nuopelnus dirbant išeivijoje ir pastangas Seime grįžus į nepriklausomybę atkūrusią Lietuvą.

"Kazys Bobelis pasižymėjo išskirtiniu aktyvumu išeivijoje. Keletą kadencijų dirbdamas Lietuvos Respublikos Seime jis pelnė Lietuvos žmonių pagarbą bei pasitikėjimą", - rašoma prezidentės Dalios Grybauskaitės užuojautoje.

Pasak prezidentės, velionis politikas ne tik energingai kūrė ir puoselėjo tarptautinius ryšius bei diplomatiją nepriklausomybę atgavusioje Lietuvoje, bet ir visuomet įsiklausydavo ir išgirsdavo paprastų žmonių problemas.

"K.Bobelis mūsų atmintyje išliks kaip energingas, patriotiškas ir nuoširdus žmogus", - teigė D.Grybauskaitė.

K.Bobelis už nuopelnus Lietuvos laisvės kovoje apdovanotas Vyčio Kryžiaus II laipsnio ordinu ir Vytauto Didžiojo ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi.

Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas teigė, kad išeivijoje K.Bobelis turėjo geras gyvenimo sąlygas, tačiau, vykdydamas tėvų valią, grįžo į Lietuvą ir jai ištikimai tarnavo.

"Jis buvo tikras demokratas, išauklėtas Vakarų kultūros dvasia ir nepraradęs tėvų įkvėptos gimtosios žemės meilės. Puikiai suprasdamas šiuolaikinį Vakarų pasaulį, diplomatijos vingrybes, žmonių psichologiją, jis sėkmingai stiprino mūsų šalies saitus su užsieniu", - teigė Seimo vadovas.

Jis priminė, kad K. Bobelis buvo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, Užsienio ir Europos reikalų komitetų narys, gynė Lietuvos reikalus tarptautinėse konferencijose bei kituose renginiuose.

V.Gedvilas priminė dar vieną K.Bobelio bruožą: savo atlyginimą jis skyrė labdarai ir vargšams remti. Be to, dažnai atlikdavo sunkias ir sudėtingas operacijas Vilniaus universitetinėje Antakalnio ligoninėje.

"Gausybė apdovanojimų, kuriuos yra gavęs daktaras K. Bobelis, puikiai iliustruoja jo, kaip neeilinio politiko, mediko ir piliečio, gyvenimo kelią ir pasiekimus. Jo mirtis - didelė netektis mums visiems", - teigė V.Gedvilas.

Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus užuojautoje pažymima, kad Lietuva neteko vieno iškiliausių Lietuvos politikų, gyvenimą paskyrusių kovai už savo šalies laisvę ir jos žmonių gerovę.

"Šviesaus atminimo K.Bobelio indėlis Lietuvos laisvės byloje, rūpestis valstybe ilgus metus dirbant Seime, išliks visų Jį pažinojusių ir su Juo dirbusiųjų atmintyje", - sakė premjeras.

Pasak užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, už nenuilstamą energiją irnuoširdžias pastangas tvirtinant Lietuvos valstybingumo pamatus velionis nusipelno didelės tautiečių pagarbos ir šviesaus atminimo.

"Teko garbė būti dr. Bobelio pavaduotoju Lietuvos Seimo Užsienio reikalų komitete. Visuomet žavėjo jo atkaklumas, atvira, tiesi ir drąsi pozicija. Ypatingai įkvėpė jo patriotizmas - net velionio anūkai puikiausiai kalbėjo lietuviškai, nors vaikai, jų tėvai jau buvo gimę JAV", - sakoma ministro užuojautoje.

 


Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.lt