Muzikantai

PradžiaDienos naujienos

JAV pasiuntė į Pietų Korėją strateginius bombonešius B-2

29/03/2013

Taip pat skaitykite

„Marks&Spencer“ išnyks žaislų skyriai mergaitėms ir berniukams Naujuoju Čekijos premjeru paskirtas Jiri Rusnokas Rusijos politikai negaili "neaiškiomis" aplinkybėmis mirusio Berezovskio JAV valstybės sekretorius atvyko į Rusiją gerinti santykių

Du sunkiai susekami JAV bombonešiai B-2, galintys gabenti branduolines bombas, ketvirtadienį praskrido virš Pietų Korėjos su „atgrasymo“ misijomis. Šis žingsnis neabejotinai dar labiau pakurstys įtampą Korėjos pusiasalyje.

Abu lėktuvai, pakilę iš Whitemano oro pajėgų bazės Misūryje, per „vieną nenutrūkstamą misiją“ ten ir atgal nuskrido 20,8 tūkst. km ir numetė mokomąsias bombas viename Pietų Korėjos poligone, sakoma JAV kariškių pranešime spaudai.

„Tai demonstruoja Jungtinių Valstijų gebėjimą greitai ir bet kuriuo metu suduoti tolimus tikslius smūgius“, – nurodoma pareiškime.

Abu bombonešiai dalyvavo tebesitęsiančiose bendrose Pietų Korėjos ir amerikiečių karinėse pratybose, kurios sukėlė įtūžį Šiaurės Korėjai ir išprovokavo Pchenjano grasinimus pradėti karą su branduoliniais ginklais.

Radiolokatoriams nematomų lėktuvų panaudojimas dar labiau pakurstys įtampą, nes Šiaurės Korėja anksčiau piktinosi ir dėl bombonešių B-52 dalyvavimo pratybose.

„Bombonešis B-2 yra svarbus Amerikos ilgalaikių ir stiprių išplėstinių atgrasymo pajėgumų Azijos ir Ramiojo vandenyno regione elementas“, – sakoma JAV pareiškime.

Ketvirtadienį telefonu kalbėdamasis su kolega iš Pietų Korėjos, JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis pabrėžė, kad Pietų Korėjai bus suteikti visi JAV kariniai pajėgumai, tarp jų – „branduolinis skėtis, konvencinių smūgių priemonės ir priešraketinė gynyba“.

 

Naujienųagentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama