Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAzija

JAV prezidento Obamos vizitas Jordanijoje

22/03/2013

Taip pat skaitykite

Iranas "nė per nago juodymą" neatsisakys savo branduolinių teisių, sako Rowhani Nuversto Egipto prezidento Mursi šalininkai ruošiasi jų protestų stovyklų apsiausčiai Kaire Musulmonai Ramadano pabaigą švenčia maldomis ir vaišėmis Li Keqiangas patvirtintas Kinijos premjeru

22.03.2013  JAV prezidento Obamos vizitas Jordanijoje taps jo strategijos dėl Sirijos išbandymu

Jeruzalė, Izraelis, kovo 22 d.  JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama), paraginęs izraeliečius sudaryti taiką su palestiniečiais, penktadienį tikriausiai sulauks klausimų dėl savo pozicijos Sirijos atžvilgiu, išvykęs su vizitu į Jordaniją.

B.Obama išskris į Amaną, kur dalyvaus derybose ir privačioje vakarienėje su karaliumi Abdullah II (Abdula II), kai baigs pirmąjį vizitą žydųvalstybėje per savo kadenciją, pagerbdamas Izraelio didvyrius TheodorąHerzlį (Teodorą Herclį) ir Yitzhak ą Rabiną (Icchaką Rabiną).

Savo apsilankymu Izraelyje B.Obama labiausiai stengėsi pabrėžti, kad Jungtinės Valstijos lieka "amžinai" įsipareigojusios ginti žydų valstybę,ypač potencialios Irano branduolinės grėsmės kontekste, tačiau atvykęs įJordaniją prezidentas daugiausiai dėmesio skirs užsitęsusiam pilietiniam karui Sirijoje.

Jordanijoje šiuo metu yra beveik 436 tūkst. pabėgėlių iš Sirijos, o jųskaičius iki šių metų pabaigos gali pasiekti 700 tūkst., žmonėms sprunkant nuo nuožmių kautynių tarp prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado pajėgų)ir sukilėlių grupuočių, įgyjančių religinį atspalvį.

B.Obama iki šiol priešinosi raginimams aprūpinti Sirijos sukilėlius JAV ginklais arba šaudmenimis per konfliktą, kuris, kaip nurodo Jungtinės Tautos (JT), nusinešė mažiausiai 70 tūkst. žmonių gyvybių. Tačiau jis pasiūlėsukilėliams logistikos pagalbą ir šimtų milijonų dolerių vertės humanitarinės pagalbos.

B.Obama taip pat palaikys politinių reformų pastangas Jordanijoje, kuri išliko gana ramia oaze regione, krečiamame sąmyšio po Arabų pavasario sukilimų.

Vienas aukštas JAV pareigūnas sakė, kad B.Obama nori aptarti su karaliumi iššūkius saugumui ir padėti Jordanijai sureguliuoti pabėgėlių krizę.

"Teikiame didelę pagalbą, palaikydami Jordaniją ir tarptautines organizacijas, kurios padeda pabėgėliams Jordanijoje, - nurodė pareigūnas. -Taip pat labai glaudžiai dirbame su Jordanijos vyriausybe kaip dalyviaišalių koalicijoje, palaikančioje Sirijos opoziciją, spaudžiančioje režimą,stiprinančioje opoziciją ir mėginančioje sukurti naują Siriją."

B.Obama per savo kelionę perspėjo, jog Vašingtonas tiria pareiškimus, kad per Sirijos konfliktą buvo panaudotas cheminis ginklas. Prezidentas pažymėjo, jog toks faktas, jeigu būtų patvirtintas, "pakeistų žaidimo taisykles" ir galėtų išprovokuoti tarptautinę intervenciją.

JAV lyderis penktadienį baigs trijų dienų vizitą Izraelyje, dalyvaudamas ceremonijoje, per kurią bus pagerbtas Th.Herzlis, laikomas šiuolaikinio sionizmo tėvu.

B.Obama taip pat aplankys nužudyto Izraelio premjero I.Rabino kapą.

Po trumpo apsilankymo Viešpaties Gimimo bažnyčioje Vakarų Kranto mieste Betliejuje, B.Obama išskris iš Tel Avivo savo lėktuvu "Air Force One".

Įtaigiai tiesiogiai kreipdamasis į Izraelio žmones, B.Obama ketvirtadienįtvirtino, kad taika su palestiniečiais ir dviejų valstybių sprendinys dar gali būti pasiekti ir kad tai yra vienintelė tikro žydų valstybės saugumo viltis.

"Galite būti karta, kuri visam laikui įtvirtins sionistų svajonę", -B.Obama sakė savo pakilioje kalboje, perspėdamas, kad dviejų valstybiųsprendinys yra vienintelis būdas užtikrinti, kad Izraelis išliktų žydųvalstybe, keičiantis jo demografinei padėčiai.

B.Obama ragino jaunuosius izraeliečius "pažvelgti į pasaulį(palestiniečių) akimis".

Per vėliau vykusią oficialią vakarienę prezidento rezidencijoje Jeruzalėje, Izraelio vadovas Shimonas Peresas (Šimonas Peresas) sakė savo svečiui buvęs "sujaudintas, kaip jūs kreipėtės į jaunųjų izraeliečių širdis".

Palestiniečių prezidentui Mahmudui Abbasui (Mahmudui Abasui) taip pat patiko ši B.Obamos kalba, sakė vienas aukštas palestiniečių pareigūnas.

"Prezidentas Abbasas sveikina prezidento Obamos kalbą Jeruzalėje, kurioje sakoma, kad pasiekti taiką ir dviejų valstybių sprendinį pagal 1967 metųsienas yra galimybė užtikrinti saugumą Izraeliui ir Palestinos žmonėms", -taikos derybininkas Saebas Erakatas (Saibas Erekatas) sakė naujienųagentūrai AFP.

Anksčiau gana įtemptoje B.Obamos ir M.Abbaso spaudos konferencijoje Ramaloje buvo jaučiamas palestiniečių nusivylimas dėl JAV vadovo nesugebėjimo išpildyti per savo pirmąją kadenciją duotų pažadų padėti sukurti Palestinos valstybę.

To renginio šalta atmosfera labai skyrėsi nuo trečiadienį vykusio B.Obamos susitikimo su Izraelio premjeru Benjaminu Netanyahu (Benjaminu Netanjahumi), kai abu lyderiai, pradedantys naujas kadencijas, stengėsi pademonstruoti, jog anksčiau tarp jųdviejų tvyrojusi įtampa jau yra praeitis.

Ramaloje B.Obama pasmerkė "besitęsiančią grėsmę" dėl raketų atakų išislamistų judėjimo "Hamas" kontroliuojamo Gazos Ruožo. Anksčiau ketvirtadienį dvi iš to palestiniečių anklavo paleistos raketos nukrito pietų Izraelyje netoli Sderoto miestelio.

Salafitų grupuotė "Aknaf Bayt al Maqdis" prisiėmė atsakomybę dėl šio išpuolio pranešime, kuriame smerkė B.Obamos vizitą regione.

Stovėdamas šalia M.Abbaso, B.Obama sakė, jog dviejų valstybių sprendinys tebėra pasiekiamas, nors kai kurie analitikai tvirtina, jog Izraelio nausėdijų statybos jau sužlugdė palestiniečių svajones įgyti vientisąvalstybę.

Nors B.Obama pažymėjo, kad Izraelio vykdomos statybos teritorijose, kurias palestiniečiai laiko savo būsimos valstybės dalimi, yra didelis kliuvinys taikos derybų atnaujinimui, JAV lyderi neragino sustabdyti šiąveiklą.

Tuo tarpu privačiose derybose su B.Obama M.Abbasas sakė, kad toksįšaldymas yra būtinas, nurodė jo politinis patarėjas Nimras Hammadas (Nimras Hamadas).

bns.lt,  - Užsienio naujienų skyrius