Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAmerika

JAV "giliai nusivylusios" dėl Rusijos teismo sprendimo įkalinti protestų lyderį Navalną

19/07/2013

Taip pat skaitykite

Snowdenas dar neatsakė į pasiūlymą suteikti prieglobstį, sako Venesuela JAV po žmonos nužudymo ir paskelbimo "Facebook" sulaikytas vyras JAV sekmadienį uždarys savo ambasadas dėl grėsmės saugumui Kremlius "nusivylęs" dėl Obamos vizito Maskvoje atšaukimo

Vašingtonas, liepos 19 d. (AFP-BNS). Baltieji Rūmai ketvirtadienį pareiškė esantys "giliai nusivylę" dėl laisvės atėmimo bausmės Rusijos opozicijos protestų lyderiui Aleksejui Navalnui, kuris buvo apkaltintas valstybės turto grobstymu, sakydami, kad tas teismo procesas buvo "politiškai motyvuotas".

Baltųjų rūmų atstovas spaudai Jay Carney (Džėjus Karnis) paragino Maskvą užtikrinti "sąžiningą" apeliacinį procesą toje byloje ir baigti "spaudimo kampaniją" prieš Rusijos opoziciją.

"Jungtinės Valstijos giliai nusivylusios ir susirūpinusios, kad buvo nuteistas opozicijos lyderis ir kovotojas su korupcija Aleksejus Navalnas bei tas kaltinamasis", - pažymėjo J.Carney.

Pasak jo, 37 metų A.Navalnas ir Piotras Oficerovas buvo nuteisti pagal "politiškai motyvuotus kaltinimus dėl turto grobstymo". Baltųjų rūmų atstovas taip pat atkreipė dėmesį į "procedūrinius trūkumus" toje byloje.

"Raginame Rusiją leisti nešališką ir sąžiningą apeliaciją dėl nutarties", - sakė J.Carney, taip pat ragindamas Maskvą "baigti spaudimo kampaniją prieš asmenis ir organizacijas, siekiančias atskleisti korupciją".

"Griežtas nuosprendis Navalnui yra naujausias pavyzdys nerimą keliančios krypties vyriausybės veiksmuose, kuriais siekiama užgniaužti nepasitenkinimą Rusijos pilietinėje visuomenėje", - pažymėjo jis.

Rusijos aktyvistai irgi pasmerkė teismo nuosprendį dėl turto grobstymo dideliu mastu kaip įžūlų žingsnį, siekiant nubausti A.Navalną už priešinimąsi Kremliui. Šis sprendimas buvo paskelbtas kaip tik tuo metu, kai A.Navalnas ruošėsi kandidatuoti rinkimuose į Maskvos mero postą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS