Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

JAV valstybės sekretorius atvyko į Rusiją gerinti santykių

07/05/2013

Taip pat skaitykite

Žmogui brangiausiam - žodžiai gražiausi Dauguma gyventojų mano, kad mokesčiai Lietuvoje per dideli Europos plaukimo čempionate R. Meilutytė 50 m krūtine finale Paskola emigrantams: ką reikia žinoti, norint pasiskolinti

Maskva, gegužės 7 d. (AFP-BNS). JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry (Džonas Keris) antradienį atvyko į Maskvą, kur dalyvaus svarbiose derybose su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, rengiamose siekiant pagerinti pašlijusius dvišalius santykius ir užsitikrinti Maskvos palaikymą dėl karo Sirijoje.

J.Kerry pirmąkart atvyko į Rusiją nuo pat savo paskyrimo JAV diplomatijos vadovu vasario mėnesį. Ši misija gali būti viena iš sudėtingiausių, kurias jam iki šiol teko vykdyti, nes Maskvos ir Vašingtono santykių "temperatūra" praeitais metais pasiekė naujas žemumas.

J.Kerry vizitas sutampa su pirmosiomis V.Putino grįžimo į Kremlių istorinei trečiai kadencijai metinėmis. Jam 2012 metų gegužės 7-ąją sugrįžus į prezidento postą prasidėjo naujas Maskvos ir Vašingtono santykių atšalimas.

Pagrindinis vėliau antradienį įvyksiančio susitikimo darbotvarkės klausimas tikriausiai bus Sirija, kurios jau daugiau kaip dvejus metus trunkantis konfliktas gali išplisti visame regione. Vėliau J.Kerry susitiks ir su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu.

Vašingtonas jau seniai ragina Maskvą - įtakingiausią Sirijos prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado) sąjungininkę - pasinaudoti savo svertais ir sustabdyti kraujo liejimą. Be to, JAV kaltina Rusijos lyderius toliau ginkluojant Sirijos režimą.

Nors Maskva tvirtina, kad Sirijoje reikia politinio sprendimo, ji pradeda vis labiau nerimauti dėl šio karo. Užsienio reikalų ministerija nurodė, kad "ypač" didelį susirūpinimą jai kelia Izraelio smūgiai taikiniams Sirijoje, ir perspėjo, kad smurtas kelia grėsmę kaimyniniam Libanui.

Tačiau vizito darbotvarkėje yra nemažai ir kitų klausimų, tarp jų - praėjusio mėnesio bombų sprogimai per Bostono maratoną, dėl kurių kaltinami du čečėnų kilmės broliai.

Tarp daugiau ginčų keliančių temų yra Amerikos raketinė gynyba ir nesutarimai dėl Maskvos draudimo amerikiečiams įsivaikinti vaikus iš Rusijos, taip pat - nevyriausybinių organizacijų puldinėjimas Rusijoje.

"Mūsų kolegos leido suprasti, kad yra pasirengę tartis dėl Sirijos, tačiau turi daug klausimų, apie kuriuos nori pakalbėti", - pirmadienį sakė JAV valstybės departamento aukšto rango pareigūnas.

Jis pripažino, kad nedažnai Amerikos pareigūnams pavyksta surengti tiesiogines derybas su V.Putinu, ir antradienio susitikimą pavadino "fantastiška galimybe" bendro pobūdžio diskusijoms dėl dvišalių santykių.

"(Turint omenyje įvykius Sirijoje), atėjo laikas pakalbėti su rusais, suprasti, kad mes iš savo pusės vis dar esame įsipareigoję (dėl politinio sprendimo), o jeigu yra (įsipareigoję) ir jie, tada mums reikia pagalvoti apie tai, kaip ... dirbti ir tai pasiekti", - sakė kitas JAV aukšto rango pareigūnas.

"Nežinau, ar gausime kokį nors susitarimą, ... bet tikrai galvojame, kad verta pabandyti ... rasti kelių į priekį", - pridūrė jis.

Sustiprintas bendradarbiavimas kovos su terorizmu srityje po Bostono išpuolio taip pat bus svarbus darbotvarkės klausimas.

V.Putinui priimant J.Kerry per savo inauguracijos trečiai kadencijai po ginčijamų rinkimų pirmąsias metines, Rusijoje atsinaujino protestai prieš jo valdymą.

Pirmadienį tūkstančiai protestuotojų vienoje Maskvos aikštėje smerkė V.Putiną ir suteikė naują postūmį protestų judėjimui, kuris pastaraisiais mėnesiais buvo prislopęs.

"Putinas yra vagis. Mes išmesime jį iš Kremliaus", - pirmadienio masinio mitingo dalyviams pareiškė charizmatiškas opozicijos lyderis Alekejus Navalnas, kurio žodžius minios palydėjo pritarimo šūksniais.

Trečiadienį J.Kerry ambasadoriaus Michaelo McFaulo (Maiklo Makfolo) rezidencijoje turi susitikti su pilietinės visuomenės aktyvistais ir išklausyti jų susirūpinimą dėl demokratinės pažangos trūkumo.

Vašingtonas ragino kurti atviresnę ir demokratiškesnę visuomenę, tuo papiktindamas V.Putiną, kuris tada apkaltino JAV remiamas nevyriausybines organizacijas aktyviai veikiant prieš jį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS