Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAmerika

JAV vėl plevėsuoja Kubos vėliava

20/07/2015

Taip pat skaitykite

JAV žurnalistas teigia gavęs daugybę dokumentų iš paslapčių viešintojo Snowdeno Snowdenas dar neatsakė į pasiūlymą suteikti prieglobstį, sako Venesuela JAV gali sumažinti armiją dar 15 proc., sako Hagelis JAV vyskupai nepritaria kariniams smūgiams Sirijai

Šiandien, liepos 20 d., Jungtinės Valstijos oficialiai atnaujino diplomatinius santykius su Kuba. Tirpstant dešimtmečius tvyrojusiam priešiškumui tarp buvusių Šaltojo karo laikų priešininkių, po 54 metų pertraukos JAV vėl suplazdėjo Kubos vėliava.

 

Mėlynai ir baltai dryžuota Kubos vėliava su raudonu trikampiu ir balta žvaigžde buvo iškelta šalia kitų JAV sąjungininkų vėliavų Valstybės departamento pastato vestibiulyje. Ji taip pat iškilo ant Kubos diplomatinės atstovybės Vašingtone, kuriai pirmadienį buvo grąžintas ambasados statusas.

Amerikos valstybės sekretorius Johnas Kerry oficialiai susitiks su Kubos užsienio reikalų ministru Bruno Rodriguezu, kuris taip pat vadovaus atidarymo ceremonijai netoli Baltųjų rūmų esančioje Kubos ambasadoje.

Apie abiejų šalių susitaikymą pirmąkart buvo paskelbta pernai gruodžio 17 dieną, kai JAV prezidentas Barackas Obama ir Kubos prezidentas Raulis Castro sutiko baigti abiejų šalių priešiškumą ir siekti normalizuoti ryšius.

Nuo to laiko buvo atlikta virtinė kitų istorinių žingsnių, įskaitant pirmąjį B.Obamos ir R.Castro susitikimą, įvykusį balandį Paragvajuje. Ten įvyko pirmosios abiejų šalių lyderių tiesioginės derybos nuo 1959 metų Kubos revoliucijos.

Gegužę JAV pašalino Kubą iš terorizmą remiančių šalių sąrašo, pašalindama dar vieną svarbią kliūti plėtoti megzti dvišaliams ryšiams.

Ambasados statusas taip pat buvo grąžintas JAV interesų biurui Havanoje, kur ateinančiomis savaitėmis turėtų būti surengta iškilminga ceremonija, kai į Kubos sostinę atvyks Amerikos valstybės sekretorius Johnas Kerry, o ant atstovybės pastato bus iškelta JAV vėliava.

AFP/„Scanpix“ nuotr.

europlius.com inf.