Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Judrioji savaitė nuo pirmadienio skatins atkreipti dėmesį į neigiamą transporto poveikį

15/09/2013

Taip pat skaitykite

TOSKANA : Atokvėpis "La Dolce Vita" ritmu Islandija. Įdomiausi faktai apie geizerių šalį Įtariami Bostono sprogdintojai planavo surengti ataką Niujorke, teigia JAV policija Baltijos jūros lygis pamažu kyla, bet lietuviai žymių pokyčių nepajus - mokslininkė

Vilnius, rugsėjo 15 d. (BNS). Pirmadienį prasideda Judrioji savaitė - tradicinė Europos miestų akcija, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai.

Aplinkos ministerija praneša, kad šių metų Judriosios savaitės šūkis - "Švarus oras - tai tavo judėjimas": jis pasirinktas siekiant paskatinti kuo mažiau naudotis automobiliu ir kuo daugiau judėti pėsčiomis, viešuoju transportu, dviračiais ir kitais aplinką tausojančiais būdais.

Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, akcijos metu bus tikrinama, ar automobilių išmetami teršalai neviršija nustatytų normų, vyks žygiai dviračiais, įvairūs konkursai, koncertai.

Prie šios akcijos prisijungs per 1550 Europos ir pasaulio miestų. Kaip dalyvavimą akcijoje paminėti ir kokius renginius organizuoti - sprendžia kiekviena savivaldybė. Kiekvienais metais ši akcija rengiama rugsėjo 16-22 dienomis.

Sumanymas kartą per metus skelbti akciją "Mieste - be savo automobilio" kilo 1998 metais Prancūzijoje ir greitai išplito į kitas šalis. 2001 metais 31 Europos valstybės ministrai ar įgaliotieji atstovai pasirašė deklaraciją, kuria pasižadėjo skatinti miestų savivaldos institucijas kasmet rugsėjo 22 dieną rengti Dieną be savo automobilio. Šios iniciatyvos sėkmė paskatino akciją išplėtoti ir ją rengti visą savaitę.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS