Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Lietuvos ekspozicija Londono dizaino festivalyje​

07/10/2013

Taip pat skaitykite

Lietuvos pasiekimai viešųjų paslaugų gyventojams srityje įvertinti Londone Kabule per ataką prieš užsienio logistikos bendrovę žuvo septyni žmonės Nelaimės Bangladeše aukų skaičius pasiekė 273 Kenijoje per autobuso avariją žuvo 37 žmonės

Londono dizaino festyvalio metu rugsėjo 18 dieną buvo atidaryta paroda "Lietuvos dizainas 2001-2013". Kasmetinio Londono dizaino festivalio metu vykstančioje parodoje, kuri taip pat žymi ir Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai, eksponuojami ryškiausių Lietuvos pramoninio dizaino kūrėjų bei perspektyvių jaunųjų dizainerių darbai, sukurti per pastaruosius dvylika metų.

Bendrovės ARUP būstinėje visą mėnesį vyksiančios parodos dėmesio centre atsiduri šešiolikos Lietuvos dizainerių kūriniai, daugiausia baldai ir interjero elementai. Tarp jų – ir garsioji daugiakojė kėdė „Ku-dir-ka“ (diz. Paulius Vitkauskas), ir Neringos Dervinytės „Romance“ plieniniai staliukai, Naurio Kalinausko, Žilvino Stankevičiaus, Ryčio Zavecko, Mindaugo Žilionio, Juozo Brundzos ir kitų dizainerių darbai.  

„Lietuvos dizaino kūrėjai, ypač jaunimas, aktyviai domisi naujausiais procesais ir technologijomis. Tačiau tuo pačiu metu dauguma mano matytų dizaino darbų yra tampriai susieti ir su Lietuvos istorija bei amatais. Įtampa, atsirandanti vystant novatoriškas idėjas ir tuo pačiu išlaikant praeities tradicijos elementus, yra be galo įdomi ir yra labai reikšminga formuojant dabartinį bei ateities Lietuvos identitetą“, – sako ARUP parodų kuratorė dr. Jennifer Greitschus.

Lietuvos dizaino forumo vadovas Vytautas Gurevičius: „Per šiuolaikinių dizainerių kūrybą paroda „Lietuvos dizainas 2001-2013“ supažindins Didžiosios Britanijos publiką ir Londono dizaino festivalio svečius iš viso pasaulio su šiuolaikiška ir kūrybinga Lietuva. Šių metų paroda yra prieš du metus pradėto vykdyti projekto „Lietuvos ir dizaino simboliai 2001-2011“ tęsinys. Džiugu, kad mūsų projektas, kuris buvo skirtas užsienio partneriams, jau ketvirtą kartą virsta paroda. Pirmoji – “Lithuanian design: past, present, future” – sėkmingai reprezentavo Lietuvą 2012-ųjų metų pasaulio dizaino sostinėje Helsinkyje, o tų pačių metų spalį – Taline ir Kijeve. Ši mūsų partnerių ARUP centrinėje būstinėje rengiama paroda ir dalyvavimas prestižiniame Londono dizaino festivalyje Lietuvos dizaineriams atvers naujų perspektyvų, nes visą mėnesį eksponuojamus jų darbus galės pamatyti garsiausių pasaulio architektų biurų atstovai bei tūkstančiai Londono dizaino festivalio dalyvių ir svečių. Prieš septynerius metus, kuriantis Lietuvos dizaino forumui, turėjome šalies dizainerių dalyvavimo pripažintuose tarptautiniuose renginiuose viziją. Šiandien mūsų pastangomis Lietuvos dizainas jau pristatytas Milane, Turine, Helsinkyje, Frankfurte, Taline, Kijeve, Minske, o šiemet laukia Londonas ir Caene (Prancūzija). Smagu, kai vizijos tampa realybe“.


 
Parodą pristato Lietuvos Respublikos ambasada Londone kartu su Lietuvos dizaino forumu ir ARUP. Renginį remia Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija.

Įkurta 1946 kaip konstruktorių kompanija, ARUP išgarsėjo parengusi techninį Sidnėjaus operos pastato, vėliau – Pompidu centro Paryžiuje projektą. Nuo to laiko ARUP išaugo į universalią tarptautinę kompaniją, rengiančią pastatų ir inžinerinių konstrukcijų, infrastruktūros techninius projektus, konsultuojančią ekonominiais ir planavimo, vadybos bei specializuotais techniniais klausimais visame pasaulyje.
 
Nuotraukos: Mimage Photos ir Gi Si Photography
 
Informacijos šaltinis: Lietuvos dizaino forumas