Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Katalonai suformavo didžiulę 'gyvąją grandinę' už nepriklausomybę nuo Ispanijos

12/09/2013

Taip pat skaitykite

Rusija griežtina importuojamos lietuviškos mėsos ir žuvies kontrolę - Rusijos žiniasklaida Mokesčių inspektoriai papurtė turtuolius Seimas per pirmąjį priėmimą pritarė Konstitucijos pataisai dėl R.Pakso kandidatavimo Plaukikė Rūta Meilutytė šiemet vėl pretenduos į Piotro Nurovskio prizą - LTOK

Barselona, Ispanija, rugsėjo 12 d. (AFP-BNS). Katalonai trečiadienį suformavo didžiulę "gyvąją grandinę", kuri palei Viduržemio jūrą nusidriekė šimtus kilometrų, ir reikalavo nepriklausomybės nuo Ispanijos, kurios vyriausybė jų siekiui kategoriškai nepritaria.

Akcijoje dalyvavo šimtai tūkstančių žmonių geltonais marškinėliais, kurie skandavo "Nepriklausomybė!", pranešė organizatoriai.

Žmonės, kurių eilė nusidriekė palei kelius, per miestus ir kaimus, susikibo rankomis ir iškėlė jas į viršų; visur plevėsavo nesuskaičiuojama daugybė šio Ispanijos šiaurės rytuose esančio regiono vėliavos - geltonų ir raudonų dryžių su balta žvaigžde mėlyname lauke.

Daugelis iš 7,5 mln. Katalonijos gyventojų, kurie didžiuojasi katalonų kalba ir kultūra, bet dabar kenčia Ispanijos recesiją ir savo regiono įsiskolinimą, sako, kad jaučiasi apgaudinėjami centrinės vyriausybės, kuri perskirsto jų mokesčius.

"Mums reikia užbaigti kultūrinį ir ekonominį dusinimą, kurį kenčiame", - sakė akciją organizavusio judėjimo "Katalonijos nacionalinė asamblėja" prezidentė Carme Forcadell (Karmė Forkadel).

"Šimtai tūkstančių mūsų turi išeiti į gatves ir demokratiniu bei visus apimančiu būdu pademonstruoti, kad galime pasiekti bet kokį sau nusistatytą tikslą", - sakė ji miniai Barselonos centre.

Anksčiau ji sakė, kad tikslas buvo pritraukti 400 tūkst. dalyvių ir suformuoti 400 km ilgio "gyvąją grandinę" palei Katalonijos Viduržemio jūros pakrantę.

Žmonių grandinė nusidriekė pro tokius garsius objektus kaip Šventosios šeimos bazilika Barselonoje ir šio miesto futbolo stadionas "Camp Nou".

Demonstrantai, kurių daugelis vilkėjo geltonus marškinėlius su užrašytu šūkiu "Katalonų kelias nepriklausomybės link", susikibo rankomis 17 val. 14 min. (18 val. 14 min. Lietuvos laiku), taip paminint 1714 metus, kurie daugeliui katalonų nacionalistų reiškia tris šimtmečius trunkančios Ispanijos valstybės priespaudos pradžią. Tuo metu kaip tik liovėsi lietus ir suspindo saulė.

1714 metais katalonų pajėgos galutinai pralaimėjo Ispanijos karaliaus Pilypo V pajėgoms.

Trečiadienio protestas buvo surengtas per Katalonijos nacionalinę dieną (Diada Nacional de Catalunya), sutrumpintai vadinamą Diada, arba Diena, kuria ir paminimi tie įvykiai.

Akcija buvo surengta 1989 metais įvykusio Baltijos kelio pavyzdžiu; anuomet milijonai žmonių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje susikibo rankomis, minėdami okupaciją nulėmusio Sovietų Sąjungos ir nacių Vokietijos pakto metines ir reikalaudami nepriklausomybės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS