Muzikantai

PradžiaĮvairenybės

Kinijoje didžioji panda atsivedė dvynukus

24/06/2013

Taip pat skaitykite

"Žvaigždžių karų" operatorius Gilbertas Tayloras mirė būdamas 99 metų Jennifer Lopez gavo 2 500-ąją žvaigždę Šlovės alėjoje Ozzy ir Sharon Osbourneai drauge pasirodė ant raudonojo kilimo Los Andžele Catherine slaugytoja dėl savo savižudybės savo laiške kaltino australų žurnalistus

Pekinas, birželio 23 d. (AFP-BNS). Kinijoje didžioji panda atsivedė dvynukus - tai pirmieji šių nykstančių gyvūnų dvynukai, šiais metais išvydę pasaulį, sekmadienį valstybinei žiniasklaidai pranešė gamtosaugininkai.

Jauniklius šeštadienį vakare atsivedė panda vardu Haizi (Haidzi), kuri gyvena Volongo gamtos rezervate Sičuano provincijoje Kinijos pietvakariuose, pranešė naujienų agentūra "Xinhua".

Pirmasis jauniklis gimė 16 val. 54 min. vietos (12 val. 54 min. Lietuvos) laiku, o antrasis - po 10 minučių, sakė rezervato darbuotojai.

Motina tebelaiko pirmąjį jauniklį letenose, tad darbuotojai negalėjo jo pasverti ar nustatyti jo lyties, tačiau sakė, kad jis turėtų būti sveikas, sprendžiant iš jo dydžio ir skleidžiamų garsų.

Antrasis jauniklis yra patelė ir sveria 79,2 gramo, praneša "Xinhua".

Haizi pastojo kovą susiporavusi su patinais Bai Yangu (Bai Jangu) ir Yi Bao (I Bao). Dauguma didžiųjų pandų nelaisvėje veisiasi prastai.

Laukinėje gamtoje, daugiausia - Sičuane, iš viso yra likę mažiau nei 1,6 tūkst. pandų, o nelaisvėje visame pasaulyje šių gyvūnų yra dar maždaug 300, daugiausia - Kinijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS