Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Kinijos astronautė vedė pamoką vaikams iš kosmoso

20/06/2013

Taip pat skaitykite

Girtaujanti kompanija primušė vaiką paimti bandžiusias vaikų teisių apsaugos darbuotojas Putinas gavo du Berezovskio laiškus su atgaila, bet į juos neatsakė Šiaurės Korėja "čiuožinėja arti pavojingos linijos", sako Pentagono vadovas Dienos horoskopas

Pekinas, birželio 20 d. (AFP-BNS). Kinijos astronautė, skriejanti orbitoje daugiau nei 300 kilometrų aukštyje virš Žemės paviršiaus, ketvirtadienį vedė pamoką savo šalies vaikams per tiesioginę valstybinės televizijos vaizdo transliaciją.

Mėlyną astronautės uniformą dėvinti Wang Yaping (Vang Japing), tapusi antrąja į kosmosą pakilusia Kinijos moterimi, demonstravo, kaip nesvarumo būklėje juda įvairūs daiktai - pradedant vandens burbulu ir baigiant besisukančiu žaislu.

Wang Yaping pamoka, transliuota iš Kinijos orbitinio modulio "Tiangong 1", buvo rodoma mokyklų klasėse visoje šalyje, nurodė valstybinis transliuotojas CCTV.

Astronautė šypsojosi, vienu pirštu lengvai pastūmusi kitą įgulos narį, kuris nuskriejo ir atsitrenkė į modulio sieną, taip pat gaudė burna ore sklandantį vandens lašą.

Per tiesioginę vaizdo transliaciją, Wang Yaping uždavinėjo klausimus moksleiviams, susirinkusiems vienoje Pekino mokykloje stebėti šios pamokos dideliame ekrane.

Prognozuojama, kad šią pamoką stebėjo per 60 mln. moksleivių ir mokytojų, nurodė valstybinis dienraštis "China Daily".

"Kaip kosmose ... galime suprasti, ar sulieknėjome, ar sustorėjome?" - astronautė, už kurios nugaros matėsi raudona Kinijos vėliava, klausė moksleivių.

"Galime naudoti elektrines svarstykles", - uoliai atsakė vienas berniukas, dėvintis baltus marškinius ir raudoną pionieriaus kaklaraištį.

"Išties pavydžiu jums, kad galite vesti mums pamoką, skraidydama kosmose", - pareiškė viena mergaitė.

"Ar matėt kosminių šiukšlių?" - kitas moksleivis paklausė Wang Yaping.

"Mes nematėme, tačiau jos egzistuoja", - atsakė ji.

Per šią pamoką taip pat buvo demonstruojami fizikos reiškiniai, įskaitant Izaoko Niutono 2-ąjį dėsnį ir vandens paviršiaus įtempimą.

Kinija praeitą savaitę paleido kosminį laivą "Shenzhou 10" su trijų žmonių įgula. Vėliau šis aparatas susijungė su "Tiangong 1", atliekant bandymą, kuris padės Kinijai pasiruošti savos nuolatinės kosminės stoties statybai.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS