Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Konservatoriai ėmėsi pertvarkos Didžiosios Britanijos Socialinės rūpybos sitemoje

09/10/2013

Taip pat skaitykite

Vyras prisipažino grasinęs nužudyti britų princą Harry Lietuvos bankroto rizika mažėja Siūloma leisti pilietybę išimties tvarka suteikti už Lietuvos garsinimą Rusijos islamistų kovotojų lyderis ragina rengti atakas prieš Sočio žiemos olimpiadą

George Osborne, Britanijos iždo sekretorius, paskelbė, kad valdžia ketina griežtinti pašalpų mokėjimo tvarką ilgą laiką nedirbantiems žmonėms. Sekretoriaus teigimu, socialinės rūpybos sistema „turi būti sąžininga ne tik tiems, kam jos reikia, bet ir tiems, kurie už tai moka“.

Kalbėdamas Konservatorių partijos konferencijoje G. Osbourne pabrėžė, kad valdžia neketina apleisti ilgalaikių bedarbių, tačiau niekas nebegaus ko nors už nieką.

Remiantis nauja tvarka, jei asmuo per dvejus metus nesugebėjo susirasti darbo pagal šiuo metu įgyvendinamą Darbo programą (Work Programme), kai tam tikriems darbdaviams yra mokamas mokestis, kad jie įdarbintų žmones, bedarbis bus įtrauktas į naują programą ir, jei norės gauti bedarbio pašalpą, turės tris pasirinkimo galimybes:

1. Dirbti visuomenei naudingą darbą, pavyzdžiui, rinkti šiukšles, valyti grafičius ar ruošti maistą senelių namuose ar atlikti darbus vietinese karito organziacijose;
2. kasdien lankytis darbo biržoje (jobcentre);
3. privalomai lankyti kursus, pavyzdžiui, raštingumo.

Šioje programoje bedarbiai turės dalyvauti tol, kol susiras darbą, skirtingai nuo dabartinės programos, kurioje žmogus dalyvauja tik pusmetį. Naujosios programos reikalavimų nesilaikantys žmonės praras bedarbio pašalpą keturioms savaitėms. Antrą kartą nusižengęs asmuo neteks pašalpos trims mėnesiams.

Vieni pasipiktino tokiu Konservatorių partijos sumanymu, kiti, priešingai, sutinka, kad jau seniai reikejo griebtis panašių priemonių, kad šalis pagaliau atsistotų ant kojų.

Tačiau kad ir kaip bebūtų,tai nėra kažkokia naujiena, kad nuo šiol darbo besieiškantys žmones, gaunantys, bedarbio pašalpas, turės „atidirbti“ už gaunamus pinigus. Vyriausybė paskelbė Privalomą Visuomeninę Darbinę Veiklą (angl. Mandatory Work Actvity) 2011m. Pagal šią schemą darbo biržoje dirbantys patarėjai siuntė tūkstančius žmonių į 4 savaičiu privalomą darbo vietą. Tarp 2011 gegužės ir 2013 vasario mėnesių Privaloma Darbo Veikla buvo skirta apie 146 tūkst. žmonių. Nors, pagal statistiką, tik 53,720 žmonės atliko jiems privalomą darbo veiklą. Tie, kurie neišvyko į privalomą darbą, o tai dažniausiai buvo slapta neoficialiai dirbantys žmones, turėjo atsisakyti pašalpų.

George Osbourne jau paskelbė vieną iš Socilinės rūpybos sistemos pasikeitimų -  šie Privalomi Visuomeniniai Darbai truks ne 4 savaites o šesis mėnesius.

 

EuroPlius.com