Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Kroatijoje vyksta referendumas dėl gėjų santuokų uždraudimo

01/12/2013

Taip pat skaitykite

Bukarešte pradedama nagrinėti byla dėl meno šedevrų vagystės Nyderlanduose Bavarijoje per išpuolį miesto rotušėje pagrobti keli įkaitai Depardieu neigia, kad "liūdną Prancūziją" paliko dėl mokesčių Norvegijos premjeras padirbėjo taksistu, kad sužinotų, "ką iš tikrųjų galvoja žmonės"

Zagrebas, gruodžio 1 d. (AFP-BNS). Kroatai sekmadienį balsuoja referendume, kuriuo gali būti uždraustos tos pačios lyties asmenų santuokos šioje konservatyvioje ir katalikiškoje valstybėje.

Gėjų santuokų klausimas skaldo visuomenę naujausioje Europos Sąjungos (ES) narėje. Diskriminacija ar šeimos vertybių apsauga, žmogaus teisės ar gėjų aktyvistų savanaudiškumas, pasaulietinė valstybė ar teokratija - pastarosiomis savaitėmis Kroatijoje virė aistros, balsavimo oponentams ir šalininkams emocingai diskutuojant dėl gėjų santuokų.

Referendumas dėl to, ar priimti konstitucijos pataisą, kuria santuoka būtų apibrėžta kaip "sąjunga tarp moters ir vyro", yra Katalikų Bažnyčios remiamos iniciatyvos rezultatas. Šiuo metu Kroatijos, kuri į ES įstojo liepą, konstitucijoje santuoka nėra apibrėžiama.

Rinkimų apylinkės buvo atidarytos 6 val. Grinvičo (8 val. Lietuvos) laiku ir dirbs 12 valandų, o pirmieji daliniai rezultatai turėtų paaiškėti vėlai sekmadienį.

Centro kairiųjų vyriausybės paskelbimas apie įstatymo projektą, pagal kurį gėjų poros galėtų užsiregistruoti kaip "gyvenimo partneriai", daugeliui šalies konservatorių sukėlė nuogąstavimų, kad gėjams bus leidžiama tuoktis.

Gegužę konservatyvi grupė "Šeimos vardu", kurią remia Bažnyčia, surinko beveik 700 tūkst. parašų už tai, kad būtų surengtas referendumas dėl santuokos apibrėžimo.

"Mes tikime, jog santuoka, vaikai ir šeima yra tokie svarbūs klausimai, kad dėl jų turi nuspręsti visa visuomenė", - sakė iniciatyvos lyderė Željka Markič (Želka Markič).

Tačiau vyriausybė, žmogaus teisių aktyvistai ir garsūs visuomenės veikėjai prieštaravo referendumui ir ragino žmones balsuoti "Ne".

"Kroatijai nebūtų gerai pasirodyti netolerantiška šalimi", - žurnalistams sakė prezidentas Ivo Josipovičius (Ivas Josipovičius).

Naujausia apklausa rodė, kad 68 proc. kroatų sekmadienį planuoja balsuoti "Taip", o 27 proc. - "Ne".

"Mes esame katalikiška šalis ir šeima yra labai svarbi šiandienos pasaulyje. Kodėl naikinti tai, kas egzistuoja šimtmečius?", - sakė 62 metų pensininkė Jasna Badovinač, atidavusi balsą "Taip" vienoje sostinės Zagrebo rinkimų apylinkėje.

BNS informacija

Nuotrauka: en.wikipedia.org