Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Berlynas giria ryšius su JAV, minint istorinės prezidento Kennedy kalbos 50-ąsias metines

26/06/2013

Taip pat skaitykite

Potvyniai Prancūzijoje pareikalavo pirmosios aukos, Lurdas lieka uždarytas Prancūzijos ekonomikos atsigavimas prasidėjo, sako prezidentas Šveicarijoje traukinių susidūrimą veikiausiai nulėmė mašinisto klaida Prancūzijos ministrė apkaltino Barroso "nieko nepadarius" ginče dėl kultūros apsaugos

Berlynas, birželio 26 d. (AFP-BNS). Vokietija trečiadienį gyrė transatlantinių ryšių tvarumą, minint velionio JAV prezidento Johno F.Kennedy (Džono F.Kenedžio) jaudinančio Šaltojo karo laikų pareiškimo "Ich bin ein Berliner" (Aš esu berlynietis) 50-ąsias metines įvairiose ceremonijose iš naujo suvienytame mieste.

Prieš pagrindinę atminimo ceremoniją senojoje Vakarų Berlyno rotušėje, kur prezidentas, žinomas kaip JFK, kreipėsi į 450 tūkst. žmonių minią 1963 metais, Vokietijos užsienio reikalų ministras Guido Westerwelle (Gvidas Vestervelė) sakė, kad ta istorinė kalba tebėra "neužmirštama mums, vokiečiams".

"Berlynas buvo padalytas miestas; Šaltasis karas buvo atskyręs vokiečius išilgai sienos, - sakoma jo pranešime. - Prezidentas Kennedy suteikė berlyniečiams naują viltį sunkiais laikais, o visiems vokiečiams - naują pasitikėjimą."

G.Westerwelle nurodė, kad praeitą savaitę įvykęs dabartinio JAV prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) vizitas Berlyne, per kurį jis pasiskolino J.F.Kennedy kalbos akcentus, pasisakydamas už glaudesnį transatlantinį bendradarbiavimą sprendžiant pasaulines krizes, rodo, jog JFK pažadas tebegyvuoja ir yra tvirtas.

"Bendra istorija tapo gyvybinga Vokietijos ir Amerikos draugyste, kuri pasaulyje, apimtame esminių pokyčių, mūsų dienomis tiek pat svarbi, kaip ir anuomet", - pažymėjo diplomatijos vadovas.

1963 metų birželio 26-ąją aštuonias valandas trukęs J.F.Kennedy vizitas įvyko kritinėje Šaltojo karo stadijoje, kai Berlynas buvo jo priešakinėse linijose.

Vos metais anksčiau Jungtinės Valstijos ir Sovietų Sąjunga per plauką nepradėjo karo dėl Kubos raketų krizės, o pačią Berlyno sieną, padalijusią miestą pusiau, Rytų Vokietijos komunistinis režimas pastatė prieš dvejus metus.

Jaudinančioje, bet tik 10 minučių trukusioje kalboje J.F.Kennedy pasakė berlyniečiams, ką jie norėjo išgirsti: pasmerkė Berlyno sieną ir pažadėjo, kad juos palaikys visas laisvasis pasaulis.

"Laisvė neša daug sunkumų, o demokratija nėra tobula, tačiau mums niekada nereikėjo statyti sienos, kad sulaikytume savo žmones, kad neleistume jiems mūsų palikti", - sakė energingasis JAV lyderis, griežtai atmesdamas nuolaidžiavimo komunistams politiką.

Galiausiai J.F.Kennedy ištarė nemirtingais tapusius žodžius: "Visi laisvi žmonės, kad ir kur jie gyventų, yra Berlyno piliečiai, todėl aš, būdamas laisvas žmogus, didžiuojuosi žodžiais: "Ich bin ein Berliner."

JFK pažadas, duotas likus vos penkiems mėnesiams iki jo nužudymo Dalase, buvo sutiktas griausmingais aikštę prie rotušės užplūdusios berlyniečių minios plojimais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS