Muzikantai

PradžiaEuropa

Latvijos vyriausybės atsistatydinimas neturės įtakos euro įvedimui, sako finansų ministras

27/11/2013

Taip pat skaitykite

Rusijoje po sprogimų karinių šaudmenų sandėlyje evakuoti tūkstančiai žmonių Ispanijos karalius ir sosto įpėdinis pakeitė savo planus dėl šalyje įvykusios traukinio katastrofos Bavarijoje per išpuolį miesto rotušėje pagrobti keli įkaitai Atidengtas paminklas Lietuvos didžiajam kunigaikščiui ir Lenkijos karaliui Jogailai bei jo žmonai Jadvyga

Ryga, lapkričio 27 d. (BNS). Latvijos dabartinės vyriausybės atsistatydinimas neturės įtakos euro įvedimui, nes Latvija yra gerai pasiruošusi valiutos pakeitimui, mano šalies finansų ministras Andris Vilkas.

Per savo atstovą Aleksį Jarockį ministras naujienų agentūrai BNS sakė, kad nors vyriausybės atsistatydinimas buvo netikėtas, jis nesukels sunkumų euro įvedimui, nes Latvija atliko didelį paruošiamąjį darbą ir yra pasiruošusi prisijungti prie eurozonos nuo 2014 metų sausio 1 dienos.

A.Jarockis pridūrė, kad A.Vilkas yra pasiruošęs eiti finansų ministro pareigas, kol bus suformuota nauja vyriausybė.

V.Dombrovskis anksčiau dieną pranešė apie savo ministrų kabineto atsistatydinimą po susitikimo su prezidentu AndriumiBėrziniu.

"Atsižvelgiant į Zuolitūdės tragediją ir visas su ja susijusias aplinkybes, būtina vyriausybė, kurią palaikytų parlamento dauguma ir kuri galėtų išspręsti šalyje susiklosčiusią situaciją, ir aš skelbiu apie savo atsistatydinimą iš premjero posto, prisiimdamas politinę atsakomybę už šią tragediją", - pareiškė V.Dombrovskis.

Rygos vakariniame rajone esančio prekybos centro "Maxima" stogas įgriuvo lapkričio 21 dienos vakarą. Per tragišką incidentą žuvo iš viso 54 žmonės, tarp jų trys gelbėtojai, dar dešimtys žmonių buvo sužeisti.

 

BNS informacija

Nuotrauka: http://www.morguefile.com

Latvija