Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Istorinius Paryžiaus rūmus nuniokojo didelis gaisras

10/07/2013

Taip pat skaitykite

Italijoje apie 10 migrantų nuskendo mėgindami nuplaukti į krantą iš savo laivo Prancūzija paleido norvegų neonacį, sako šaltinis Ispanijos opozicija primygtinai reikalauja premjero atsistatydinimo Prancūzijos ekonomikos atsigavimas prasidėjo, sako prezidentas

Paryžius, liepos 10 d. (AFP-BNS). Dešimtys ugniagesių trečiadienį malšino didelį gaisrą XVII amžiaus rūmuose "Lambert Hotel" Paryžiaus centre, kuriuos 2007 metais įsigijo vienas Kataro princas, pranešė ugniagesių tarnyba.

Apie 140 ugniagesių tik maždaug per šešias valandas suvaldė liepsnas, kai buvo iškviesti į įvykio vietą 1 val. 30 min. vietos (2 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Šie rūmai laikomi vienu iš puikiausių XVII šimtmečio vidurio Prancūzijos architektūros pavyzdžių. Jie išpuošti Charles'o Le Bruno (Šarlio Le Bruno) ir kitų to meto garsių tapytojų freskomis, o kartu su Senos upės krantais sudaro kompleksą, įrašytą į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Naktį kilęs gaisras, kurio židinys buvo ant pastato stogo, "plito gana greitai, nes pastatas buvo tuščias, o jame vyko renovacija", ugniagesių tarnybos pulkininkas leitenantas Pascalis Le Testu (Paskalis Le Testiu) sakė naujienų agentūrai AFP.

"Ši operacija buvo sudėtinga, nes statinys yra pažeidžiamas", - pridūrė jis.

Apie 12 kaimynystėje gyvenančių žmonių buvo evakuoti, o vienas ugniagesys buvo lengvai sužeistas.

XVII amžiaus 5-ame dešimtmetyje Sent Luji salos rytiniame pakraštyje pastatyti rūmai buvo suprojektuoti architekto Louis Vau (Luji Vo) turtingam finansininkui Nicolas Lambert'ui (Nikola Lamberui). Tas pats architektas vadovavo Versalio rūmų plėtrai, valdant Prancūzijos karaliui Liudvikui XIV.

Šie rūmai taip pat garsėja savo istorija: juose daugelį metų gyveno XVIII amžiaus filosofas Voltaire'as (Volteras) ir jo meilužė, o XIX amžiuje jie buvo tapę išeivių iš Lenkijos, vadovaujamų Adamo Jerzy Czartoryskio (Adomo Jurgio Čartoriskio), politine būstine.

2007 metais rūmus iš bankininkų Rothschildų (Rotšildų) šeimos nusipirko Kataro emyro brolis princas Abdullah bin Khalifa al Thani (Abdula bin Chalifa Sanis) už maždaug 60 mln. eurų (207 mln. litų). Šis žingsnis išprovokavo paveldo apsaugos aktyvistų protestus, nes buvo baiminasi, kad naujasis savininkas sunaikins kultūros vertybę.

Prancūzijos teismas iš pradžių blokavo princo planus modernizuoti rūmus, įskaitant projektą įrengti automobilių keltuvą.

Šis ginčas buvo pagaliau išspręstas 2010 metų sausį, kai princas pasirašė sutartį su su paveldo apsaugos organizacija "Historic Paris" po kelias savaites trukusių įtemptų derybų, prižiūrimų vyriausybės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS