Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Popiežius rengia rimtą Vatikano pertvarkymą, teigiama pranešimuose

30/08/2013

Taip pat skaitykite

Makedonijos premjeras pasigenda Graikijos noro išspręsti ginčą dėl pavadinimo Ispanijos karalius Juanas Carlosas atsisako prabangios jachtos ES vėliavos deginimas - nepriimtinas protestavimo būdas, sako Latvijos VRM vadovas Stipriuoju alkoholiu Latvijoje bus galima prekiauti tik atskirose prekybos salėse

Vatikanas, rugpjūčio 30 d. (AFP-BNS). Popiežius Pranciškus rengiasi atlikti rimtą Vatikano pertvarkymą ir pakeisti įtakingą valstybės sekretorių Tarcisio Bertone (Tarčisijų Bertonę), penktadienį praneša Italijos žiniasklaida, remdamasi anoniminiais šaltiniais Vatikane.

T.Bertone šį postą, kuris laikomas tarsi popiežiaus pavaduotojo kėde, užima nuo 2006-ųjų ir pasirodė kaip skaldanti figūra Katalikų Bažnyčios centrinėje administracijoje.

Virtinė buvusio popiežiaus Benedikto XVI liokajaus pernai nutekintų dokumentų atskleidė vidaus kovas tarp 78 metų T.Bertone šalininkų ir priešininkų.

Vatikano valstybės sekretorius buvo kritikuojamas dėl įsivaizduojamų klaidų, prastų pasirinkimų skirstant postus ir favoritizmo.

Pranešimuose sakoma, kad Pranciškus apie valstybės sekretoriaus pakeitimą gali paskelbti jau šeštadienį ir kad T.Bertone pakeisiantis žmogus jo pareigas tikriausiai perims spalio viduryje.

T.Bertone, kaip pranešama, supyko dėl pastarojo meto įvykių, kurie dar labiau susilpnino jo pozicijas ir tarp kurių yra Vatikano banko direktoriaus ir jo pavaduotojo atsistatydinimas dėl pinigų plovimo tyrimo.

Be to, praėjusį mėnesį popiežius į Vatikano ekonominių reformų komitetą paskyrė jauną komunikacijų ekspertę Francescą Chaouqui (Fančeską Čauki). Vėliau paaiškėjo, kad ji vienoje žinutėje "Twitter" kaltino T.Bertone korupcija.

Du labiausiai tikėtini kandidatai į jo vietą, kuriuos mini Italijos spauda, yra arkivyskupas, dabartinis Vatikano pasiuntinys Venesueloje Pietro Parolinas (Pjetras Parolinas) ir Vatikano miesto Miesto Valstybės Gubernatorato pirmininkas vadovas Giuseppe Bertello (Džuzepė Bertelas).

Netrukus po to, kai buvo išrinktas popiežiumi, Pranciškus sakė, kad laikinai palieka Vatikano pareigūnus, kuriuos paskyrė jo pirmtakas, bet tyliai pradėjo juos keisti turėdamas omenyje ir fundamentalesnę reformą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

Popiežius Vatikanas