Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

"Greenpeace" vadovas prašo susitikimo su Rusijos prezidentu Putinu po aktyvistų arešto

09/10/2013

Taip pat skaitykite

Kanų kino festivalio atidarymą trikdė lietus ir nedraugiška kritika Belgijos karališkosios šeimos nariai pradės mokėti mokesčius Rumunijos kaimas prislėgtas skandalo dėl sudegintų pavogtų pasaulinių meno šedevrų Graikijos parlamentas priėmė teisės aktą, atveriantį kelią tolesniam ES ir TVF lėšų gavimu

Maskva, spalio 9 d. (AFP-BNS). Tarptautinės ekologinės organizacijos "Greenpeace" vadovas trečiadienį paprašė susitikimo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, kai jo šalies suėmė visą šiam judėjimui priklausančio ledlaužio įgulą dėl protesto prieš naftos gavybą Arktyje.

"Greenpeace" vykdomasis direktorius Kumi Naidoo (Kumis Naidu) sakė esantis pasiruošęs bet kada vykti į Maskvą ir tartis, kad būtų paleisti 30 ledlaužio "Arctic Sunrise" įgulos narių.

"Esu pasiryžęs perkelti savo gyvenimą į Rusiją, kol truks šis reikalas. Pasisiūlyčiau "Greenpeace" aktyvistų gero elgesio garantu, jeigu jie būtų paleisti už užstatą, - K.Naidoo rašo laiške V.Putinui. - Esame pasiryžę patirti pasekmes už savo veiksmus, jeigu tik tos pasekmės atitinka šalies baudžiamąjį kodeksą, kaip jį supranta bet kuris sveiko proto žmogus."

Praeitą mėnesį Rusijos saugumo pajėgos išsilaipino "Greenpeace" laive ir suėmė visus jo įgulos narius iš 18 šalių, įskaitant Didžiąją Britaniją ir Jungtines Valstijas, kai keli aktyvistai pamėgino užkopti ant naftos gavybos platformos Barenco jūroje, priklausančios Rusijos valstybinei energetikos milžinei "Gazprom".

28 aktyvistams ir dviem juos lydintiems žurnalistams buvo skirtas kardomasis areštas iki lapkričio 24 dienos Rusijos poliariniame regione esančiuose Murmansko ir Apatitų miestuose.

Jiems buvo pateikti kaltinimai dėl piratavimo, už kurį gresia iki 15 metų laisvės atėmimo.

K.Naidoo laiškas Kremliaus atsako kol kas nesulaukė. Tačiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas išsakė griežtų komentarų antradienį, duodamas interviu televizijai.

"Apie to laivo "Arctic Sunrise" veiklą girdėjome daugelį metų, - S.Lavrovas sakė Kremliaus finansuojamai televizijai RT, transliuojančiai laidas užsienyje. - Jie buvo įsitraukę į provokacijas visame pasaulyje. Visais atvejais jie būdavo nubaudžiami - vienaip arba kitaip."

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS