Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Du mėnesius įkaitais laikytų prancūzų šeima grįžo į tėvynę

21/04/2013

Taip pat skaitykite

Skandinavijos investuotojai atgauna susidomėjimą Baltijos šalimis Turkijoje per Gegužės 1-osios demonstraciją protestuotojai susirėmė su policija Prancūzija paleido norvegų neonacį, sako šaltinis Amerikos atradėjas Kristupas Kolumbas – Jogailos anūkas?

Paryžius, balandžio 20 d. (AFP-BNS). Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas) šeštadienio rytą pasveikino septynių asmenų šeimą, parskridusią į Paryžių po dviejų mėnesių, praleistų Nigerijos islamistų kovotojų rankose.

Moulinų-Fournier (Mulenų-Furnjė) šeima, kurioje yra keturi 5-12 metų amžiaus berniukai, buvo parskraidinta iš Kamerūno Prancūzijos vyriausybės reaktyviniu lėktuvu "Falcon" kartu su užsienio reikalų ministru Laurentu Fabius (Loranu Fabijumi).

Žvarbiu paryčiu jie išlipo iš lėktuvo apsigobę antklodėmis, plačiai šypsodamiesi ir žengdami pas savo artimuosius, kol galiausiai visi nuėjo į oro uosto VIP paviljoną.

"Viskas baigta; mums pavyko, - sakė šios šeimos tėvas Tanguy Moulinas-Fournier (Tanguji Mulenas-Furnjė). - Esu labai laimingas, kad grįžau į Prancūziją."

Prancūzijos prezidentas pareiškė: "Šiandien buvo atkovota gyvybė."

"Prancūzija kaip šeima yra nusiraminusi ir laiminga, - pridūrė F.Hollande'as. - Esame kupini džiaugsmo."

Buvę įkaitai išskrido iš Kamerūno sostinėje Jaundės penktadienio vakarą, prieš tai susitikimę su šios šalies prezidentu Paulu Biya (Polu Bija).

Prancūzijos vyriausybė iki šiol neatskleidė, kaip pavyko susitarti dėl įkaitų paleidimo, tik nurodė, jog išpirka nebuvo sumokėta ir nebuvo rengta karinė vadavimo operacija.

"Prancūzijos pareigūnai savo pareigą vykdė diskrečiai, - F.Hollande'as sakė oro uoste, padėkojęs Kamerūnui ir Nigerijai už pagalbą sprendžiant šią krizę - "ypač Paului Biyai, kuris atliko svarbų vaidmenį pastarosiomis dienomis."

Tanguy Moulinas-Fournier, jo žmona Albane (Alban), keturi vaikai ir Tanguy brolis Cyrilas (Sirilas), buvo pagrobti Kamerūne vasario 19-ąją ir išgabenti į kaimyninę Nigeriją.

Juos pagrobė grupuotė "Boko Haram" - su tarptautiniu teroristų tinklu "al Qaeda" susijęs islamistų judėjimas, kaltinamas dėl virtinės kruvinų atakų, įvykdytų nuo 2009 metų neramiame šiaurės Nigerijos regione.

Tačiau ketvirtadienio vakarą prancūzai netikėtai buvo perduoti Kamerūno pareigūnams - sulysę ir pavargę, tačiau šiaip geros būklės.

"Visi esame labai pavargę, bet dabar vėl bus normalus gyvenimas, - Tanguy sakė sostinėje Jaundėje. - Sąlygos, kuriomis buvome laikomi, buvo labai sudėtingos. Buvo nepaprastai karšta, Tačiau rimtų problemų mums nekilo."

"Esame gyvi ir be galo laimingi, kad esame laisvi, - pridūrė jis. - Visa tai tęsėsi ilgai ir sunkiai; buvo sunku psichologiškai; kai kada patirdavome labai slegiančių momentų. Tačiau laikėmės kartu, ir tai buvo svarbiausia. Kaip šeima, palaikėme vieni kitų dvasią."

L.Fabius sakė, kad ši šeima buvo paleista naktį "teritorijoje tarp Nigerijos ir Kamerūno".

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.