Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Lenkijoje palaidota milijardiere tapusi buvusi kambarinė Barbara Piasecka-Johnson

16/04/2013

Taip pat skaitykite

Pasaulio ralio čempionato etapas - Suvalkijoje? Kanų festivalio pagrindinį prizą laimėjo provokuojanti juosta apie lesbinę meilę Rusija sustabdė lietuviškos pieno produkcijos įvežimą Nobelio medicinos premiją laimėjo amerikiečiai Rothmanas bei Schekmanas ir Vokietijoje gimęs Suedhofas

Varšuva, balandžio 16 d. (AFP-BNS). Lenkijoje gimusi milijardierė Barbara Piasecka-Johnson (Barbara Piasecka-Džonson, kuri anksčiau dirbo kambarine, tačiau susituokusi su JAV kosmetikos ir vaistų imperijos "Johnson & Johnson" paveldėtoju, pirmadienį buvo palaidota savo vaikystės mieste Vroclave.

Šios 76 metų meno kolekcininkės ir filantropės, mirusios balandžio 1-ąją po ilgos ligos, laidotuvėse dalyvavo keli šimtai žmonių, pranešė vietos žiniasklaida.

"Basia, kaip ją vadindavome, buvo linksma, betarpiška, kupina gyvybės, energinga moteris, - jos draugas Andrzejus Szymura (Andžėjus Šymura) sakė naujienų televizijai TVN24. - Tačiau ji visada sakydavo, kad emigruos ir užsidirbs pinigų užsienyje."

Meno istorikės diplomą turinti B.Piasecka-Johnson išvyko iš Lenkijos į Jungtines Valstijas, būdama 34 metų. Ji buvo priimta dirbti tvarkytoja J.Sewardo Johnsono (Dž.Siuardo Džonsono) ir jo antrosios žmonos namuose.

"Johnson & Johnson" paveldėtojas greitai įsimylėjo 42 metais už save jaunesnę lenkę ir susituokė su ja praėjus kelioms dienoms po skyrybų.

Jo mirtis 1983 metais įžiebė įnirtingą teisinę kovą tarp našlės ir šešių jos vyro vaikų dėl 500 mln. dolerių vertės turto, iš kurio B.Piasecka-Johnson galiausiai atiteko daugiau nei pusė.

Kaip nurodo žurnalas "Forbes", B.Piasecka-Johnson praeitą mėnesį buvo 376-as turtingiausias žmogus pasaulyje - jos turtas buvo vertas iš viso 3,6 mlrd. dolerių.

Per jos laidotuves kunigas Adamas Drwiega (Adamas Drvenga) kalbėjo apie šios moters pastangas padėti savo tėvynainiams lenkams, finansuojant jų studijas ir įkurtus fondą, teigiantį pagalbą sergantiems autizmu.

"Lenkija visada užėmė svarbiausią vietą jos širdyje", - dvasininko žodžius citavo Lenkijos naujienų agentūra PAP.

 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS