Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAmerika

Liepa Čikagoje paskelbta S.Dariaus ir S.Girėno mėnesiu

01/07/2013

Taip pat skaitykite

Kanadietis, ieškojęs marihuanos per "Twitter", sulaukė sarkastiško policijos atsako JAV vėl plevėsuoja Kubos vėliava Šeima ir draugai gedi Afganistane žuvusios JAV diplomatės Kolumbijoje sudužus kokamedžių plantaciją naikinusiam lėktuvui žuvo amerikietis pilotas

Vilnius, liepos 1 d. (BNS). Viename didžiausių Jungtinių Valstijų miestų Čikagoje liepa paskelbta lakūnų Stepono Dariaus irStasio Girėno mėnesiu.

Užsienio reikalų ministerija pirmadienį pranešė, kad toks sprendimas priimtas Lietuvos generaliniam konsulatui Čikagoje glaudžiai bendradarbiaujant su šio miesto meru Rahmu Emanueliu (Ramu Emanueliu) ir miesto tarybos narėmis Lona Lane (Lona Lein) bei Toni Foulkes (Toni Folks).

"Mes, Čikagos miesto meras ir tarybos nariai, <...> 2013 metų liepą skelbiame Dariaus ir Girėno mėnesiu Čikagoje ir raginame visus Čikagos gyventojus deramai atminti ir semtis įkvėpimo iš drąsiųjų lakūnų žygdarbio", - miesto tarybos rezoliuciją cituoja URM.

Rezoliucijoje pabrėžiama, kad nepaisant tragiškos skrydžio pabaigos, S.Dariaus ir S.Girėno darbai bei drąsa įkvėpė ištisas kartas žmonių Čikagoje ir pasaulyje siekti žinių bei peržengti neatrastas ribas.

Čikagoje gyvenusių S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio 80-metis šiame mieste minimas visus 2013 metus. Bendradarbiaujant Lietuvos generaliniam konsulatui Čikagoje, Kauno Vytauto Didžiojo karo ir Čikagos Balzeko lietuvių kultūros muziejams, parengta paroda, kuri bus eksponuojama tarptautiniuose Čikagos O'Hero ir Midvėjaus oro uostuose.

Miesto šiaurėje esančiame Palvokio oro uoste, kuriame buvo įsigytas lakūnų lėktuvas "Lituanica", vietos bendruomenės pastangomis numatoma atidengti memorialinę lentą.

Be to, Balzeko lietuvių kultūros muziejuje pristatoma S.Dariui ir S.Girėnui skirta ekspozicija, surengtas konkursas lituanistinių mokyklų moksleiviams.

Minėjimai taip pat vyks parke "Lituanica" Indianos valstijoje bei prie Čikagoje esančio lakūnams skirto paminklo.

S.Darius ir S.Girėnas 1933 metų liepos 15 dieną lėktuvu "Lituanica" išskrido iš Niujorko į Kauną. Jų skrydis nutrūko po 37 valandų 11 minučių tuometinėje Vokietijoje. Jie nenusileidę nuskrido 6 tūkst. 411 kilometrų. Tai buvo antrasis tuo metu skrydžio be nusileidimo rezultatas pasaulyje. Lietuvių lakūnai taip pat buvo pirmieji, oficialiai iš Jungtinių Valstijų į Europą skraidinę oro paštą.

2013-uosius Lietuvos Seimas yra paskelbęs S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio per Atlantą metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS