Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Lietuvių rekordai spaudžia ašaras gruzinams

30/05/2015

Taip pat skaitykite

Užsienio žvalgybas labiausiai domina Lietuvos energetika, sako G.Grina Rusijoje mirė Viktoro Uspaskicho mama Tarpukario Prekybos rūmų pastatą Kaune ir senus leidinius jame niokoja lietus Pradėtas Ūkio banko nekilnojamojo turto pardavimas

Gegužės 26 dieną Vilniuje minima Gruzijos nepriklausomybės diena. Ta proga grupė anykštėnų Gruzijos gyventojams paruošė jaudinančią dovaną – Vilniuje Katedros aikštėje išskleidė į Lietuvos rekordų knygą pretenduojančią, stadiono aikštės dydžio Gruzijos vėliavą.

     Kol pasiuvo 45 metrų ir 30 metrų pločio vėliavą, anykštėnai pedagogai, studentai ir moksleiviai plušo penkis savaitgalius, sunaudojo 900 metrų medžiagos.   

     „Negailu savaitgalių, kai matai, kad žmonės turi labai gražių idėjų. Kiekvienas turi jausti, kas yra ta nepriklausomybė“, - kalbėjo Anykščių A.Vienuolio progimnazijos pradinių klasių mokytoja Svetlana Šerelienė. „Tai yra ženklas, kad mes visi labai norime jiems padėti, palaikyti – kartais nebūtina žmonėms padėti finansine  pagalba, kartais labiau reikia palaikymo. Ši idėja ir buvo gražus palaikymas ir pasakymas Gruzijos valstybei,  kad mes esame kartu su gruzinais“, – teigė idėjos autorius, Širvintų kultūros centro direktorius Erikas Druskinas.

     Akcijos iniciatoriai neseniai viešėjo Gruzijoje, dalyvavo ten vykusio poezijos pavasario renginiuose. „Ir Tbilisyje, ir Telavyje – visur aš gruzinų auditorijoje sakydavau,  kad mes Lietuvoje turime tokia didžiulę Gruzijos vėliavą. Kai pasakydavau,  koks jos plotas, jie nesuvokdavo, kaip galima padaryti tokią vėliavą – tai jūs čia dėl mūsų ? – sako, taip, sakau, mes norime būti kartu su jumis. Jiems  ašaros pasirodydavo akyse“, – prisiminė A. Vienuolio progimnazijos direktorė Irena Andriukaitienė.

     Antano Vienuolio progimnazija jau yra pasiuvusi pačią ilgiausią, net 200 metrų ilgio Lietuvos vėliavą. Ji jau buvo išskleista ir Tbilisyje, o Katedros aikštėje apgaubė Gruzijos 97-osioms nepriklausomybės metinėms paminėti pasiūtą Gruzijos vėliavą.

     „Esate mūsų broliai ir seserys Kaukaze. Lietuva supranta ir vertina Gruzijos nepriklausomybės kovą. Puikiai žinome, ką reiškia prarasti savo laisvę, savo teritoriją. Suprantame, ką Gruzijai reiškia siekis tapti europine valstybe, todėl remiame ir palaikome jus“, - kalbėjo simbolinių Lietuvos ir Gruzijos vėliavų išskleidimo akcijoje dalyvavusi Lietuvos  Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuva palaiko Gruzijos siekį tapti ES ir NATO nare. Lietuvos Trispalvė, apjuosusi Gruzijos vėliavą - tai Lietuvos paramos Gruzijai ir mūsų šalių vienybės simbolis.

Lietuvos Trispalvė apkabino Gruzijos vėliavą. R.Dačkaus nuotr.

Europlius.com  informacija