Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Lietuvoje nuo gamtos stichijų nukentėjo 4 kartus daugiau automobilių

16/09/2013

Taip pat skaitykite

Du naujus pašto ženklus papuoš saugomų paukščių atvaizdai Siūloma už pasipriešinimą pareigūnams palikti tik baudžiamąją atsakomybę Atvirų durų valandos Seime Į gyvenamąjį namą šaudę marijampoliečiai sės į teisiamųjų suolą

Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ ekspertai teigia, kad šios vasaros orai buvo gana rūstūs automobiliams. Per sezoną užfiksuotų kasko įvykių, kurių priežastis gamtos jėgos, skaičius išaugo 4 kartus, palyginti su praėjusiais metais. Automobiliai dažniausiai nukentėjo nuo krušos ir audrų.

Nors vasara buvo palyginti rami, keli lietingi ir audringi rugpjūčio savaitgaliai išaugino nuostolius ir žmonių nekilnojamam turtui – „PZU Lietuva“ ekspertai suskaičiavo, kad už tokius nuostolius šiemet išmokėta ir rezervuota dukart daugiau lėšų negu pernai.

„Šiemet pirmąsyk fiksavome krušos nuostolius automobiliams Po vieno savaitgalio registravome net 10 tokių įvykių. Kruša viename kieme apgadino visus kelių šeimų automobilius“, - pasakojo „PZU Lietuva“ Žalų departamento direktorius Gytis Matiukas.

Pasak jo, pernai mašinos kur dažniau nukentėdavo nuo audros ar jos padarinių, pvz., užgriuvusių medžių, vėtros užmestų daiktų ir t.t. Šiemet transporto priemonės dažniau keliavo į dirbtuves dėl krušos įlenktų paviršių, įskeltų stiklų ir t.t.

G. Matiukas pabrėžė tendenciją, kad kasko draudimu pradėti drausti ne tik nauji, bet ir senesni automobiliai, apsisaugant nuo netikėtų nuostolių.

Pasak žalų reguliavimo eksperto, vien kosmetinis krušos apdaužytos mašinos remontas gali kainuoti iki kelių tūkstančių litų. Be to, gamtos stichijos užklumpa netikėtai ir vairuotojams neretai nėra kaip nuo jų apsisaugoti ar išvengti. 


Jovita Aukštuolytė-Minderienė