Muzikantai

PradžiaDienos naujienos

Mirė buvusi britų pirmininkė Margaret Thatcher

08/04/2013

Taip pat skaitykite

Šešiems užsienio lituanistikos centrų studentams skirtos K.Būgos premijos Iš Eifelio bokšto dėl bombos pavojaus buvo evakuoti žmonės Rusija griežtina importuojamos lietuviškos mėsos ir žuvies kontrolę - Rusijos žiniasklaida Lietuviai yra vieni labiausiai išsilavinusių žmonių Europos Sąjungoje

Pirmadienio rytą ištikus insultui mirė buvusi Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Margaret Thatcher.

Kaip „Sky News“ televizijai teigė Konservatorių partijai 2003-2005 metais vadovavęs Michaelas Howardas: „Tai siaubingai liūdna žinia. Ji buvo milžinė Britanijos politikoje.“

Buvusi premjerė kentėjo nuo senatvėje susilpnėjusių protinių galių ir pastaraisiais metais retai rodydavosi viešumoje. Paskutinį kartą ji buvo hospitalizuota pernai gruodį, kai buvo atlikta nedidelė operacija, kurios metu buvo pašalintas gėrybinis darinys šlapimo pūslėje.

M.Thatcher, gimusi 1925 metais spalio 13 dieną, buvo pagarsėjusi savo ugningomis kalbomis ir „Geležinės ledi“ pravarde. Ji buvo pirmoji Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė (1979–1990 m.). Šias pareigas ji ėjo ilgiau nei kuris nors kitas Anglijos vyriausybės vadovas.

2011 metais apie M.Thatcher sukurtas filmas „Geležinė ledi“, kuriame pirmąją Didžiosios Britanijos ministrę pirmininkę vaidino Meryl Streep.