Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaĮvairenybės

Naujoji Zelandija atskleidė uždraustų vardų sąrašą

01/05/2013

Taip pat skaitykite

„Švyturio“ stautas brandinamas ąžuolinėse škotiško viskio statinėse Angelinos Jolie teta serga krūties vėžiu Pirmajam serijiniam mobiliajam telefonui sukanka 40 metų Atsistatydinęs popiežius Benediktas grįš gyventi į Vatikaną

Velingtonas, gegužės 1 d. (AFP-BNS). Naujosios Zelandijos pareigūnai trečiadienį paskelbė vardų, kuriuose tėvai norėjo suteikti savo kūdikiams ir kurie buvo atmesti, nes buvo pripažinti pernelyg keistais arba įžeidžiamais, sąrašą, kuriame minimi tokie vardai kaip "Lucifer" (Liuciferis) ir "Mafia No Fear" (Mafija Be Baimės).

77 vardų sąrašas atskleidžia, kad vieną vaiką ketinta pavadinti "Anal" (Analinis), tačiau Vidaus reikalų departamentas blokavo šį mėginimą. Kitas kūdikis vos išvengė, kad jo vardu netaptų "." - tai yra, tiesiog taškas.

Tarp atmestų vardų taip pat minimi "4Real" - anglų kalba skambantis kaip išsireiškimas "Iš tikrųjų?", "V8" ir "Queen Victoria" (Karalienė Viktorija).

Regis, kai kuriais atvejais tėvai būdavo visiškai netekę įkvėpimo ir vietoje vardo norėdavo suteikti tiesiog eilės numerį - "1-asis", "3-asis" arba "5-asis".

Pagal departamento taisykles draudžiami bet kokie vardai, iš kurių būtų galima susidaryti įspūdį, jog vaikas turi kokį nors oficialų titulą arba rangą. Todėl tarp vardų, kurie būdavo dažniausiai atmetami nuo 2001-ųjų, buvo "King" (Karalius), "Duke" (Kunigaikštis) ir "Princess" (Princesė).

Populiariausias iš nepriimtinų vardų buvo "Justice" (Teisingumas) - atmestas 62 kartus, taip pat pareigūnai neleido kūdikiams suteikti ir panašiai skambančių vardų "Justus" bei "Juztice".

2008 metais Naujosios Zelandijos šeimos bylų teismas nurodė, kad kad vienos devynmetės, kurią tėvai buvo pavadinę "Talula Does The Hula From Hawaii" (Talula Šoka Hulą iš Havajų), vardas būtų pakeistas, nes jis yra absurdiškas ir prilygsta "tyčiojimuisi iš vaiko".

Tuo metu teisėjas Robas Murfittas (Robas Merfitas) kritikavo tėvus, kurie duoda savo vaikams keistus vardus, minėdamas konkrečių pavyzdžių, tokių kaip "Number 16 Bus Shelter" (16-oji autobusų prieglauda), "Midnight Chardonnay" (Vidurnakčio šardonė).

Teisėjas taip pat piktinosi, kad vienu atveju broliai dvyniai buvo pavadinti Bensonu ir Hedgesu (Hedžesu) - pagal "Benson & Hedges" taurės kriketo turnyrą Anglijoje.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS