Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Nelaimės Bangladeše aukų skaičius pasiekė 273

26/04/2013

Taip pat skaitykite

Jungtiniai Arabų Emyratai išardė septynis narius turėjusią "al Qaeda" kuopelę J. Ohmanas: "Lietuvio didžiausias priešas yra kaimynas" Lietuviškų palydovų skrydis atidedamas Kaip Kerry "neapdairus" komentaras dėl Sirijos gali paskatinti "persilaužimą"

Savaras, Bangladešas, balandžio 26 d. (AFP-BNS). Bangladešo gelbėtojai penktadienį iš sugriuvusio siuvimo fabrikų pastato ištraukė dar dešimtis gyvų žmonių.

Praėjusią naktį išgelbėjus 45 žmones, atsirado naujos vilties tūkstančiams tragedijos vietoje Dakos pakraštyje susirinkusių artimųjų, tačiau žuvusiųjų skaičius padidėjo iki 273, o gelbėtojams tenka dirbti tvyrant pūvančių lavonų tvaikui.

"Kvapas toks bjaurus, kartais jautiesi, lyg vemtum. Sunku čia dirbti 20 minučių be pertraukos", - sakė Mohammadas Tareqas (Mohamadas Tarikas), kuris ir pats yra siuvimo pramonės darbuotojas, bet prisidėjo prie šimtų savanorių, dalyvaujančių gelbėjimo operacijoje.

Tačiau viltis dar rasti gyvųjų skatina gelbėtojus nenuleisti rankų net ir praėjus beveik 48 valandoms po to, kai sugriuvo tas aštuonių aukštų pastatas "Rana Plaza". Ši tragedija vėl įžiebė visuomenėje pasipiktinimą atsargumo nepaisančiais fabrikų savininkais ir jų klientais Vakaruose.

"Broli, prašom, išgelbėk mus! Mūsų čia maždaug 15-20 žmonių. Išgelbėk mus. Mes norim gyventi", - M.Tarequi sakė viena moteris vardu Nasima, įstrigusi, kaip atrodo, penkto aukšto griuvėsiuose.

"Perdavėme jiems vandens ir vaisių sulčių. Viliamės, kad jie bus išgelbėti artimiausiomis valandomis", - sakė M.Tareqas.

Gelbėtojai sunkiai dirbo visą naktį, pasišviesdami prožektoriais.

Audringais susirinkusių artimųjų plojimais ketvirtadienį vakare buvo palydėtas pradinis armijos atstovo pranešimas, kad vienoje sugriuvusio pastato patalpoje buvo rasta 40 gyvų žmonių. Tačiau vėliau tas skaičius buvo sumažintas iki 24.

Policijos aukšto rango pareigūnas Moshiuddowla Reza (Mošiudoula Reza) nelaimės vietoje sakė, kad žuvusiųjų skaičius dabar yra 273 ir kad dauguma žuvusiųjų yra darbininkės moterys. Iš viso komplekse dirbo maždaug 3 tūkst. darbininkų.

To pastato Savaro mieste sugriuvimas yra didžiausia pramoninė nelaimė per visą šalies istoriją, tačiau toli gražu ne pirma tragedija Bangladešo drabužių pramonėje.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS