Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPasaulis

Niujorko opera po 70 metų bus uždaryta

02/10/2013

Taip pat skaitykite

Policija nutraukė Bulgarijos parlamento blokadą, evakavo deputatus Popiežius sušaukė aštuonių kardinolų tarybą pasitarti dėl Bažnyčios reformų Popiežius Pranciškus atvyko į neteisėtų migrantų Meka tapusią Italijos Lampedūzos salą Visi keturi grupinio išžaginimo Delyje bylos įtariamieji pripažinti kaltais dėl išžaginimo

Niujorkas, spalio 2 d. (AFP-BNS). Niujorko opera (New York City Opera, NYCO) antradienį paskelbė, kad po 70 metų darbo užsidarys ir pateiks bankroto dokumentus, nes jos pagalbos prašymas nepadėjo surinkti jai taip reikalingų milijonų.

Miesto, kuris laikomas kultūrine JAV sostine, antroji opera buvo atidaryta 1944 metais ir siekė padaryti meną labiau prieinamą ir įperkamą masėms.

Tačiau pirmadienį baigėsi pagalbos kreipimosi terminas, o opera surinko tik 2 mln. dolerių, nors jai reikėjo 7 mln., kad galėtų dirbti toliau.

"Niujorko opera nepasiekė savo kritiškos padėties kreipimosi tikslo", - sakoma atstovės Risos Heller (Raisos Heler) pareiškime.

"Šiandien valdyba ir vadovybė pradės būtinus finansinius ir operatyvinius žingsnius trupei uždaryti, įskaitant proceso pagal (JAV bankroto kodekso) 11-ąjį skyrių inicijavimą", - pridūrė atstovė.

Trupės valdyba praėjusią savaitę nusprendė pateikti dokumentus dėl bankroto, jei nebus surinkta minėta suma.

Niujorko opera padėjo pradėti karjeras keliems tūkstančiams dainininkų, tarp jų - tokioms žvaigždėms kaip Placido Domingo (Plasidas Domingas) ir amerikiečių sopranas Beverly Sills (Beverli Sils).

Tačiau virtinę metų opera išgyveno finansinius sunkumus. 2010 metais trupė buvo priversta išsikraustyti iš Lincolno (Linkolno) centro į Žemutinį Manhataną ir sumažinti pastatymų skaičių.

Antradienį trupė paskelbė 1 mln. dolerių rinkimo kampanijos pabaigą "Kickstarter", kur buvo surinkta tik 300 tūkst. dolerių, ir pranešė atšaukianti 2013-2014 metų sezoną.

Niujorko opera buvo įsteigta skatinant tuometiniam Niujorko merui Fiorello La Guardiai (Fjorelui La Gvardijai), kuris ją vadino "liaudies opera", bet dabartinis meras Michaelas Bloombergas (Maiklas Blumbergas) jai padėti vengė.

Nors jis sakė, kad "liūdės", jei ši opera bus uždaryta, nei miesto administracija, nei jo privatus fondas jos negelbės, pirmadienį rašė "The New York Times".

"Šis verslo modelis neatrodo veikiantis", - sakęs meras.

Šeštadienio spektaklis "Ana Nikol" (Anna Nicole) Bruklino muzikos akademijoje (BAM) buvo trupės paskutinis. Kai kurie muzikantai vakaro pabaigoje negalėjo nuslėpti ašarų.

Opera "Ana Nikol" yra paremta modelio ir aktorės Annos Nicole Smith (Anos Nikol Smit), kuri 2007-aisiais mirė nuo raminamųjų ir receptinių vaistų perdozavimo, gyvenimo ir mirties istorija.

Apie Niujorko operos uždarymą viešai kalbėjo ir ispanų tenoras, superžvaigždė P.Domingo.

"Esu tik vienas iš daugelio, daugelio dainininkų, kurie su šia trupe per 70 jos egzistavimo metų gavo svarbų ankstyvąjį parengimą ir paskatinimą", - sakė jis "The Wall Street Journal".

"Manau, baisu, kad toks didelis ir turtingas miestas kaip Niujorkas negali išlaikyti antros didelės operos trupės - tokios, kuri gali imtis rizikos dėl repertuaro, įtraukti palyginti nepatyrusius dainininkus ir daryti kitokius eksperimentus", - sakė P.Domingo.

 


Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.lt