Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Nobelio premiją pelniusi rašytoja Herta Miuler paguldyta į ligoninę

23/10/2013

Taip pat skaitykite

Didžiosios Britanijos biudžeto deficitas rugpjūtį smuko iki 13,2 mlrd. svarų Jau rytoj - II Pasaulinio karo Europoje istorijos vakaras Knygnešyje Jeronimas Milius: "Kas rytą galiu pasakyti, kad gyvenimas yra jėga!" JAV prezidentas Obama pradėjo kelionę po Afrikos šalis, atvykęs į Senegalą

Berlynas, spalio 22 d. (AFP-BNS). Nobelio premiją už pasiekimus literatūros srityje pelniusi Herta Mueller (Herta Miuler) buvo paguldyta į ligoninę, antradienį pranešė Vokietijos žiniasklaida, o jo leidėjai pranešė, kad rašytoja dėl pašlijusios sveikatos atšaukė visus šiais metais planuotus susitikimus.

Iš Rumunijos kilusi vokiečių rašytoja, kuriai Nobelio premiją buvo skirta 2009 metais, "yra gerai rūpinamasi; ji yra kelyje į pasveikimą", leidyklos "Carl Hanser" atstovė Christina Knecht (Kristina Knecht) sakė naujienų agentūrai.

Tačiau ji pridūrė, kad 60-metė rašytoje šiais metais nebedalyvaus jokiuose viešuose renginiuose "dėl ligos".

Keli laikraščiai pranešė, kad H.Mueller buvo priversta atšaukti vieną paskaitą Šveicarijos mieste Berne, planuotą praeitą sekmadienį.

Dienraštis BZ nurodė, kad H.Mueller buvo skubiai išvežta į ligoninę Vokietijos pietvakariniame Miūlheimo mieste netoli sienos su Šveicarija, kur jai buvo operuota prakiurusi žarnos sienelė.

1953 metų rugpjūtį vokiškame Nabato regione Rumunijoje gimusi H.Mueller, kurios tėvas Antrojo pasaulinio karo metais buvo Vokietijos "Waffen SS" narys, tapo svarbiu literatūros balsu savo šalyje, kurią tuomet gniaužė geležinis diktatoriaus Nicolae Ceausescu (Nikolajės Čiaušesku) režimo kumštis.

1985 metais jai buvo neleista emigruoti į tuometę Vakarų Vokietiją, tačiau 1987-aisiais rašytoja, kuriai tuomet buvo 34 metai, pagaliau gavo leidimą išvykti, prieš tai sulaukusi grasinimų mirtimi iš Rumunijos slaptosios policijos už Bukarešto vyriausybės kritiką.

Dabar rašytoja gyvena Berlyne.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS