Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAmerika

Obama patenkintas, kad Putinas prisiima atsakomybę už "klientą" al Assadą

16/09/2013

Taip pat skaitykite

Masiniam šnipinėjimui padėjo tašką Jungtinėse Valstijose 19 organizacijų pateikė ieškinį dėl NSA vykdomo duomenų rinkimo JAV sugriuvus krantinės baro terasai apie 100 žmonių įkrito į vandenį Oklahomoje tornadas nusinešė trijų audrų persekiotojų gyvybes

Vašingtonas, rugsėjo 16 d. (AFP-BNS). JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) sekmadienį transliuotame interviu sakė, jog yra patenkintas, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas prisiėmė atsakomybę už savo "klientą" - Sirijos prezidentą Basharą al Assadą (Bašarą Asadą).

B.Obama interviu "ABC News" taip pat paneigė, kad V.Putinas jį pergudravo, kai jis sutiko su susitarimu neutralizuoti Sirijos cheminių ginklų atsargas ir nepanaudojo JAV karinės jėgos.

"Sveikinu jo dalyvavimą. Sveikinu jį sakant: "Aš prisiimsiu atsakomybę už savo kliento, Assado režimo, pastūmėjimą prie šių cheminių ginklų (problemos) sprendimo", - sakė B.Obama "ABC News" laidai "This Week".

B.Obama atmetė kritiką, kad V.Putinas, su kuriuo jis smarkiai nesutaria daugeliu klausimų, jį pergudravo, ir pasirėmė senu buvusio prezidento Ronaldo Reagano (Ronaldo Reigano) posakiu dėl bendravimo su Sovietų Sąjunga: "Pasitikėk, bet tikrink".

"Ponas Putinas ir aš smarkiai nesutariame vėl visos virtinės klausimų, - sakė B.Obama. - Tačiau aš galiu su juo kalbėtis. Mes dirbome drauge svarbiais klausimais".

"Žinau, kad kartais tai formuluojama ... per lęšį "JAV prieš Rusiją". Bet kalba ne apie tai. Kalba apie tai, kai mums užtikrinti, kad blogiausi ginklai nebūtų rankose arba žudikiško režimo, arba, alternatyviai, kažkokių opozicijos elementų, kurie yra taip pat nusistatę prieš Jungtines Valstijas, kaip yra nusistatę prieš Assadą", - pažymėjo jis.

B.Obamos interviu buvo įrašytas dar prieš tai, kai paaiškėjo visos Ženevoje pasiekto JAV ir Rusijos susitarimo detalės.

Šis ambicingas planas iki 2014 metų vidurio demontuoti ir sunaikinti Sirijos cheminių ginklų atsargas buvo parengtas per tris dienas trukusias JAV valstybės sekretoriaus Johno Kerry (Džono Kerio) ir Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo derybas Ženevoje.

Pagal susitarimą, apie kurį buvo paskelbta šeštadienį, B.al Assadui suteikiama savaitė, per kurią jis turi detaliai deklaruoti savo režimo cheminių ginklų arsenalą, kad išvengtų tam tikrų sankcijų ir JAV vadovaujamų karinių smūgių grėsmės.

Susitarime taip pat numatyta, kad nedelsiant turi būti užtikrinta prieiga ginklų kontrolės ekspertams ir kad inspekcijos Sirijos cheminių ginklų programos objektuose, kurių, kaip teigia JAV, yra 45, turi būti baigtos iki lapkričio.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

Pasaulis Amerika