Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAmerika

JAV karys prisipažins dėl afganų žudymo, kad išvengtų mirties bausmės

30/05/2013

Taip pat skaitykite

Baltieji rūmai neigia šnipinėjantys JAV piliečius CŽV pripažino organizavusi 1953-ųjų perversmą Irane NSO tyrinėjimai JAV Čilėje pradėti ekshumuoti Nobelio premijos laureato poeto Nerudos palaikai

Los Andželas, Kalifornija, gegužės 30 d. (AFP-BNS). JAVkarys, kuris yra kaltinamas 16 afganų nužudymu praėjusiais metais, padarys kaltės pripažinimo pareiškimą, kad išvengtų mirties bausmės, sakė jo advokatai, kurie buvo cituojami trečiadienį.

Seržantui Robertui Balesui (Robertui Beilsui) pateikta 16 kaltinimų nužudymu, šeši kaltinimai bandžius nužudyti ir septyni kaltinimai užpuolimu. Visi jie yra susiję su pernai kovą įvykdytomis žudynėmis Pietų Afganistane.

17 iš 22 aukų buvo moterys ar vaikai, beveik visoms aukoms buvo šauta į galvą. Prokurorai lapkričio mėnesį paragino kariui skirti mirties bausmę ir preliminariai paskyrė karo lauko teismą rugsėjį.

Kaltinamojo advokatas Johnas Browne'as (Džonas Braunas), kurį citavo "The New York Times" ir kitos žiniasklaidos priemonės, sakė, jog kariškių prokurorai sutiko su susitarimu dėl kaltės pripažinimo pareiškimo, kuris gali būti padarytas jau kitą savaitę.

Su J.Browne'u šioje byloje dirbanti advokatė Emma Scanlan (Ema Skanlan) "USA Today" sakė, kad R.Balesas padarys kaltės pripažinimo pareiškimą kitą savaitę. "Jis yra pasirengęs prisiimti atsakomybę už tai, ką padarė", - nurodė ji.

Posėdis numatytas kitą trečiadienį jungtinėje Lewiso (Liuiso) ir McChordo (Makordo) bazėje Vašingtono valstijoje JAVšiaurės vakaruose, kur laikomas R.Balesas.

"Balesas per tą posėdį turėtų padaryti kaltės pripažinimo pareiškimą", - sakoma bazės atstovo Gary Dangerfieldo (Gario Dangerfildo) pareiškime.

Jeigu kaltės pripažinimo susitarimas bus priimtas, R.Balesas gali išvengti visapusiško karo lauko teismo, o tai tikriausiai papiktins aukų šeimas Afganistane.

39 metų R.Balesas, kaip teigiama, 2012 metų kovo 11-osios vakarą išėjo iš savo bazės Pietų Afganistano Kandaharo provincijos Pandžvajo rajone žudyti tų žmonių, tarp kurių buvo devyni vaikai. Teigiama, kad R.Balesas kelis lavonus padegė.

Ikiteisminio posėdžio metu lapkričio mėnesį R.Baleso šeima tvirtino, kad jis yra nekaltas, kol neįrodyta kitaip, ir vadino jį "drąsiu ir garbingu" žmogumi, o jo advokatas kėlė klausimus dėl alkoholio ir streso vaidmens toje tragedijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS