Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPasaulis

Obama teigia nusivylęs dėl Rusijos sprendimo suteikti prieglobstį Snowdenui

07/08/2013

Taip pat skaitykite

Nobelio ekonomikos premiją laimėjo JAV mokslininkai Hansenas, Fama ir Shilleris Popiežius Pranciškus tapo metų žmogumi Brazilijos naftos įmonė OGX rengiasi bankrotui - "The Wall Street Journal" Penelope Cruz pagimdė karališkajam sūnui draugą

Vašingtonas, rugpjūčio 7 d. (AFP-BNS). JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) antradienį pareiškė esantis "nusivylęs" Rusijos sprendimu suteikti prieglobstį Edwardui Snowdenui (Edvardui Snoudenui), buvusiam Amerikos žvalgybos kontraktininkui, kuris nutekino informaciją apie JAV vykdomas didžiulio masto šnipinėjimo programas.

"Nusivyliau, nes nors neturime su jais ekstradicijos sutarties, tradiciškai stengdavomės atsižvelgti, jeigu jų šalyje būdavo įstatymų pažeidėjas arba įtariamas įstatymų pažeidėjas", - B.Obama sakė duodamas interviu vienoje satyrinėje televizijos vakaro laidoje.

"Tam tikra prasme tai atspindi kai kuriuos užslėptus iššūkius, kurių pastaruoju metu patyrėme su Rusija", - aiškino jis.

B.Obama pažymėjo, kad abiejų buvusių Šaltojo karo laikų priešininkių santykiuose "didelių lūžių" neįvyko ir kad jos bendradarbiauja kovoje su terorizmu bei dėl karo Afganistane.

"Yra dar daug reikalų, kuriuos galime daryti su jais, - teigė prezidentas. - Tačiau būdavo atvejų, kai jie atsiversdavo į Šaltojo karo mąstyseną ir Šaltojo karo mentalitetą."

"Nuolat jiems bei prezidentui (Vladimirui) Putinui sakau, kad tai yra praeitis ir kad turime galvoti apie ateitį. Ir nėra jokios priežasties, kodėl neturėtume bendradarbiauti labiau veiksmingai nei darome tai dabar", - pridūrė jis.

B.Obama sakė dalyvausiantis Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikime Sankt Peterburge rugsėjo pradžioje, tačiau nenurodė, ar prieš tai susitiks tiesioginių derybų su V.Putinu Maskvoje.

"Vyksiu ten, nes G-20 viršūnių susitikimas yra pagrindinis forumas, kuriame kalbame apie ekonomiką, pasaulio ekonomiką, su visomis didžiausiomis pasaulio ekonomikos galybėmis", - pažymėjo B.Obama.

"Tai nėra kažkas unikalaus Rusijai. Jie šiemet pirmininkauja (Didžiajam dvidešimtukui). Mums, vedančiai pasaulio ekonomikai, svarbu užtikrinti, kad ten būsime", - sakė prezidentas.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS